XXX Niedziela Zwykła – 23.10.2016r.

 

Ogłoszenia duszpasterskie
 

 1. Dziś w całym kościele obchodzony jest Światowy Dzień Misyjny. W Polsce obchodzony pod hasłem; „Ochrzczony to znaczy posłany”. Przez cały najbliższy tydzień będziemy modlić się za misjonarzy i kraje misyjne.
 1. Bóg zapłać za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 7 950zł.
 1.  Liturgiczne obchody tygodnia;
  a) w piątek, 28 października – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to dzień imienin bp. seniora Tadeusza Rakoczego.
 1. We wtorek, 25 października w naszym kościele nabożeństwa do Matki Bożej królowej Pokoju. Od godz. 17.00 pierwsza i druga  część różańca św. O godz. 18.00 uroczysta Msza św. z okazji 20-lecia istnienia grupy modlitewnej propagującej to nabożeństwo.  Jest to wspólnota dwóch parafii Żywiec Zabłocie i Żywiec Sporysz. Po Mszy św. trzecia część różańca św.
 1. W sobotę 29 października w Domu Parafialnym odbędzie się druga część Turnieju Tenisa Stołowego dla dzieci i młodzieży. Początek o godz. 9.00, a zakończenie ok. godz. 13.00. Zapraszamy
 1. Zachęcamy  do   uczestnictwa  w  nabożeństwach  różańcowych,  codziennie o godz. 17.30. W tym tygodniu o przygotowanie rozważań i obecność prosimy: w poniedziałek dzieci z kl. I i II, we wtorek grupa AA i Al. Anon, w środę dzieci z kl. III i IV, w czwartek dzieci z kl. V i VI, w piątek młodzież gimnazjalna z kl. I, w sobotę lektorzy, w niedzielę Rada Duszpasterska.
 1. W zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. W intencji wypominanych w wypominkach rocznych modlić się będziemy w każdą niedzielę przed Mszami o godz. 8.00; 9.30 i w kaplicy o godz. 7.30. W intencji wypominanych będą również odprawiane Msze św. o godz. 18.00 w każdą pierwszą niedziele miesiąca.   Za wypominanych w wypominkach jednorazowych modlić  się będziemy odmawiając różaniec przed Mszą św. wieczorną w listopadzie.
 1. Z soboty, 29 na niedzielę,30 października nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Przestawiając wskazówki zegara godziny 3.00 na 2.00 śpimy  o godzinę dłużej!
 1. Pod chórem do nabycia prasa katolicka; „Gość Niedzielny”, ”Niedziela”, „Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.
 1. Wszystkich parafian polecamy wstawiennictwu patronów tygodnia Szymona i Judy Tadeusza i życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.