Ogłoszenia XXXIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXXIII Niedziela Zwykła – 13.11.2016r.

1. Dziś obchodzony jest VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlitwą i ofiarą na tacę wspieramy chrześcijan prześladowanych w Iraku.

2. Obchody liturgiczne tygodnia:
a) w czwartek, 17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej
b) w piątek, 18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i
męczennicy. Jest to dzień imienin naszego ordynariusza ks. bp. Romana Pindla
c) w sobotę, 19 listopada – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy

3. W środę rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje święte przed
uroczystością odpustową i Jubileuszowym przyjęcia Jezusa Chrystusa z Króla i Pana. Rekolekcje wygłosi o. Sławomir Zieliński, franciszkanin pracujący obecnie we Lwowie. W środę, czwartek, piątek i sobotę Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich o godz. 18.00. Nauki stanowe o godz. 19.00; dla kobiet w środę, dla mężczyzn w czwartek, dla młodzieży gimnazjalnej, młodzieży ze szkół średnich i młodzieży pracującej w piątek. Dzieci szkoły podstawowej zapraszamy w sobotę na godz. 11.00. Chorych i starszych parafian zapraszamy w sobotę o godz. 9.00 na Msze św. i naukę rekolekcyjną. W sobotę będzie również spowiedź święta od godz. 8.00 do 11.00 i od 15.00 do 18.00. Plan rekolekcji z modlitwa w intencji rekolekcji jest umieszczony w gablotce, na stronie internetowej, gazetce parafialnej, jak również wychodząc z kościoła można pobrać od ministrantów. Oby nikt nie zlekceważył Chrystusowego zaproszenia na te rekolekcje.

4. W piątek oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji III piątku miesiąca. Msza św. o godz. 18.00 będzie sprawowana w intencji wszystkich rodzin, które przyjęły Obraz Jezusa Miłosiernego do swojego domu i w intencji wszystkich uczestniczących w rekolekcjach.

5. W przyszłą niedziele Uroczystość Odpustowa ku czci Chrystusa Króla. Mszę św. o godz. 11.00 odprawi obchodzący Jubileusz 30-lecia kapłaństwa ks. Marek Wrężel. Na tej Mszy św. zostaną wprowadzone relikwie błogosławionych męczenników z Peru: o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego, oraz błogosławionego Władysława Bukowińskiego, apostoła wśród zesłańców na Syberii. Zapraszamy wszystkich i wszystkie grupy parafialne. Po Mszy św. Żywiecka Chorągiew Rycerska zaprasza na plac przed kościołem na pokaz sztuk walk rycerskich. Akcja Katolicka i Koło Gospodyń Wiejskich zapraszają na poczęstunek. Przygrywać będzie Żywiecka Orkiestra Dęta pod batutą Szymona Piątka. O godz. 17.00 w kościele odbędzie się Wieczór Uwielbienia Chrystusa Króla. Zapraszają wspólnoty Damaszek i Magnolia Dei.

6. W przyszłą niedzielę we wszystkich parafiach na zakończenie każdej Mszy św. odbędzie się uroczysty Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Każdy wchodzący na Mszę św. otrzyma od ministrantów folder z Aktem zawierzenia.

7. Pod chórem do nabycia prasa katolicka; „ Gość Niedzielny” z kalendarzem maryjnym, „Niedziela” „ Źródło”, „ Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.

8. Życzymy wszystkim błogosławiony owoców rekolekcji świętych, a
o. Rekolekcjoniście światła Ducha Świętego w prowadzeniu nas do Boga.