Ogłoszenia – Uroczystość Chrystusa Króla

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
ODPUST PARAFIALNY – 20.11.2016r.

1. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Chrystusa Króla, a zarazem Jubileuszowy Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Sumie odpustowej przewodniczy ks. Marek Wrężel świętujący 30 lecie kapłaństwa. Dziś również zostaną wniesione do kościoła relikwie błogosławionych męczenników z Peru: o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego oraz błogosławionego apostoła z Syberii ks. Władysława Bukowińskiego. O godz. 17.00 w kościele koncert uwielbienia Chrystusa Króla.

2. Pragniemy bardzo gorącą podziękować wszystkim grupom i osobom indywidualnym za uświetnienie dzisiejszej uroczystości. Bóg zapłać o. Sławomirowi za posługę w czasie rekolekcji parafialnych i słowo Boże w czasie całej uroczystości.

3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Bóg zapłać za złożone ofiary.

4. Obchody liturgiczne tygodnia;
a) w poniedziałek, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
Jest dzień imienin ks. bp. seniora Janusza Zimniaka
b) we wtorek, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
c) w czwartek, 24 listopada – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.

5. W środę, 23 listopada obchodzimy Rocznicę Konsekracji naszego kościoła. Zapraszamy
na adorację Najświętszego Sakramentu. Od godz. 7.00 do 10.00 zapraszamy róże różańcowe
i mieszkańców cz. Sporysza, Od 12.00 do 15.00 zapraszamy dzieci szkolne, kapłanów i cz. Koleby,
od 15.00 do 18.00 zapraszamy młodzież bierzmowaną, grupy modlitewne i cz. Centrum.
Będzie to dziękczynienie za Królowanie Jezusa w naszej parafii, rodzinach i naszych sercach.

6. W piątek zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienia duchowe i fizyczne. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem.

7. W przyszłą niedziele rozpoczyna się w kościele okras zwany Adwentem. Na Mszach św. będzie poświęcenie opłatków. W poświęcone opłatki można będzie się zaopatrzyć u Pana Organisty i Pana Kościelnego.

8. Pod chórem do nabycia prasa katolicka; „ Gość Niedzielny” z kalendarzem maryjnym, „Niedziela” „ Źródło”, „ Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.

9. Niech Chrystus Król i Pan, którego uroczyście zaprosiliśmy do naszej parafii, naszych rodzin i serc roztacza swoją opiekę i hojnie wszystkich błogosławi umacniając wiarę, nadzieje i miłość.