Ogłoszenia – I Niedziela Adwentu – 27.11.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu – 27.11.2016r.

 1. Dziś przypada I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy czas świętego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.
Msze Święte Roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 , a w sobotę i niedzielę o godz. 6.30.
Zachęcamy wszystkie dziec,i by przychodziły z lampionami. W tym roku na Mszach Roratnich dziękować będziemy za 25 lat istnienia naszej Diecezji Bielsko żywieckiej.

2. Pragniemy bardzo gorącą podziękować wszystkim grupom i osobom indywidualnym za przygotowanie , obecność i uświetnienie uroczystości odpustowej. Bóg zapłać za dekorację kościoła, za poczęstunek i miłą atmosferę parafialnego święta.

3. Bóg zapłać za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 8 750 zł. Zamówiono ławki dla dzieci do kościoła, naprawiono oświetlenie wieży kościoła. Powoli przymierzamy się do zakupu organów kościelnych,
gdyż obecne wysłużone odmawiają posłuszeństwa.

4. Obchody liturgiczne tygodnia;
a) w środę, 30 listopada – święto św. Andrzeja, Apostoła
b) w sobotę, 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana

5. W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca.
W czwartek nabożeństwo adoracyjne Godzina Święta i okazja do spowiedzi od 17.00. Po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowanie z kl. III Gimnazjum. W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach z posługa sakramentalną. Od godz. 17.00 spowiedź święta pierwszopiątkowa. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

6. W przyszłą niedziele modlitwą i ofiarą do puszek przed kościołem wspierać będziemy Kościół na Wschodzie.

7. Pod chórem do nabycia u p. Organisty i p. Kościelnego poświęcone opłatki. Nabycie opłatków na stół wigilijny u naszych panów jest formą wdzięczności za ich gorliwą prace w kościele oraz naszym uznaniem i formą wynagrodzenia za ich poświecenie.

8. Od dzisiejszej niedzieli członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzać będą pod chórem świece wigilijne.
Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność charytatywną wśród dzieci naszej parafii.

9.U ministrantów do nabycia prasa katolicka; „ Gość Niedzielny”, „Niedziela” „ Źródło”, „ Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.

10. Życzymy wszystkim, aby czas Adwentu umocnił wiarę w przychodzącego Pana, rozpalił miłość miłosierną wobec drugiego człowieka i serca napełnił nadzieją lepszego życia.