Ogłoszenia II Niedziela Adwentu – 4.12.2016

Ogłoszenia duszpasterskie II  Niedziela Adwentu – 4.12.2016r.

 1.  Dziś niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Modlimy się w intencji Kościoła na Wschodzie. Przed kościołem do puszek zbierane sąofiary na potrzeby tego Kościoła.
  Również dziś przypada I rocznica beatyfikacji bł. męczenników z Peru; o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego.
  Zachęcamy do uczczenia relikwii i modlitwy w naszych sprawach za ich przyczyną.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia;
  a) wtorek, 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
  b) środa, 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  c) czwartek, 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
 3. We wtorek, z racji wspomnienia św. Mikołaja, biskupa zapraszamy na Mszę Roratnią wszystkie dzieci i dorosłych. Spotkanie ze św. Mikołajem po Mszy św. Tradycją naszej parafii jest zbiórka słodyczy i zabawek dla dzieci z najbiedniejszych polskich rodzin na Ukrainie. Kosz na te dary będzie wystawiony do końca Adwentu pod figurą św. Józefa.
 4. W czwartek, po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z kl. I i II Gimnazjum.
 5. W przyszłą niedziele na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z kl. III przygotowujące się do I Komunii św. będą miały poświecenie medalików. Zapraszamy również inne dzieci, które też otrzymają cudowny medalik.
  Św. Katarzyna Laboure, miała objawienie Pana Jezusa, który prosił by noszono medalik mający chronić dzieci i dorosłych od  nieszczęść zagrażających duszy człowieka.
 6. Pod chórem do nabycia u p. organisty i p. kościelnego poświęcone opłatki. Nabycie opłatków na stół wigilijny u naszych panów jest formą wdzięczności za ich gorliwą prace w kościele, jest naszym uznaniem i formą wynagrodzenia za ich poświecenie.
 7. Członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają Świece Wigilijne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność charytatywną wśród najbiedniejszych dzieci naszej parafii.
 8. U ministrantów do nabycia prasa katolicka; „ Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „ Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.

 

Błogosławieni o. Michale Tomaszku i o. Zbigniewie Strzałkowski wypraszajcie każdemu z nas i całej parafii moc wiary i radość służby w miłości wobec drugiego człowieka.