Kiermasz

Kiermasz parafialnej świetlica „ RADOŚĆ”

Parafialna świetlica „Radość” działająca przy naszej parafii wpisuje się doskonale w dzieła miłosierdzia, które dzięki przeżywanemu tak niedawno Rokowi Miłosierdzia mogliśmy na nowo odkryć.  Od nowego roku szkolnego prowadzi zajęcia we wtorki od godz. 15.30 do 18.00. Dzieci już kolejny rok co tydzień spotykają się na naszych zajęciach.  W tym roku skupiliśmy się na odrabianiu zadań domowych. Wśród naszych wolontariuszy mamy nauczycieli języka angielskiego i matematyki. Jeśli pojawiają się trudności z nauką, czy jest potrzebna fachowa pomoc to są gotowi i otwarci. Oczywiście jest również wiele różnych zajęć plastycznych, gier i zabaw.

W październiku byliśmy na wycieczce w Węgierskiej Górce. Zwiedzaliśmy forty obronne z II wojny światowej, jeździliśmy na historycznym motorze wojskowym,  przymierzaliśmy hełmy i czapki żołnierskie a nawet oglądaliśmy broń i bagnety z czasów wojennych. Było też ognisko, kiełbaska i różne smakołyki i pieczony chlebuś. Z okazji Mikołajek byliśmy w kinie. Dzieci dostały słodkości i małe upominki.

Serdecznie zapraszamy chętne dzieci do uczestniczenia w zajęciach naszej świetlicy.

Pragniemy podziękować wszystkim naszym dobroczyńcom, którzy nas wpierają w ciągu roku. Dzięki Waszej hojności możemy przygotować kanapeczki, podwieczorek oraz mamy możliwość wyposażyć świetlicę w potrzebne materiały.

Serdecznie zapraszamy już dziś  na  organizowany kiermasz świąteczny w niedzielę 18 grudnia 2016 przed kościołem. Za dary serca i wszelka życzliwość i pomoc bardzo dziękujemy

 

Wolontariusze świetlicy „Radość”