Świąteczna Paczka dla Tomka

ŚWIĄTECZNA  PACZKA  DLA  TOMKA

( na zasadzie szlachetnej paczki)

OPIS RODZINY:

Mama Tomka Pani Maria (83 lat) mieszka wraz z Tomkiem (43 lat) w domu jednorodzinnym. Tomek i mama zajmują 2 pomieszczenia tj. kuchnia i pokój. Jest to mieszkanie urządzone bardzo skromnie. Pani Maria opiekuje się niewidomym Tomkiem chorym na porażenie mózgowe (całkowicie upośledzony umysłowo i fizycznie), a w ostatnim czasie nasiliły się u niego ataki autoagresji. Posuwająca się choroba spowodowała, iż Tomek na chwilę obecną nie wstaje z łóżka i nasiliły się również ataki autoagresji (kilka razy dziennie) powodując liczne siniaki i zadrapania. Po kilku atakach autoagresji poniszczona pościel nadaję się do wymiany. Pani Maria pobiera skromną rentę rodzinną po mężu, a Tomek pobiera rentę socjalną z niewielkim zasiłkiem pielęgnacyjnym. To niewielka kwota aby zapewnić rodzinie godne utrzymanie i pokryć koszty związane z leczeniem obojga .Rodzina pomimo trudnej sytuacji materialnej wspiera się wzajemnie „zwłaszcza rodzeństwo Tomka (które także posiada swoje własne rodziny) stara się stworzyć Tomkowi lepszą i godną egzystencję Wszyscy okazują zwłaszcza Tomkowi i sobie wzajemny szacunek i miłość.

Wśród największych potrzeb w chwili obecnej ;

  1. PIEC ELEKTRYCZNY
  2. POŚCIEL (zwłaszcza poszewki i prześcieradła) PAMPERSY (roz. L3)
  3. MAśCI I KREMY NA ODLEŻYNY
  4. PIŻAMY (ROZ. XXXL)
  5. RĘCZNIKI
  6. PROSZKI DO PRANIA I CHEMIA GOSPODARCZA
  7. FARBA DO POMALOWANIA ŚCIAN
  8. ŚRODKI CZYSTOŚCI
  9. ŻYWNOŚĆ TRWAŁA

Zapraszamy osoby zainteresowane konkretną pomocą dla TOMKA w ramach świątecznej paczki. Jest to nowa inicjatywa w parafii ( dzieło miłosierdzia) na zasadach szlachetnej paczki tak znanej w całej Polsce. Dana osoba wybiera jeden lub kilka produktów z listy w miarę możliwości finansowych, kontaktuje się z koordynatorem (tel. poniżej) i zakupiony produkt przynosi na plebanię. Koordynatorzy przekażą ten dar zainteresowanemu. Jeśli ta forma pomocy uzyska szersze zainteresowanie, to akcję będziemy kontynuować w następne lata dla wielu potrzebujących, biednych parafian.

Koordynatorzy akcji ; ks. Proboszcz  tel. 33 861 30 13

Małgosia         tel. 512 388 664

Ewa                 tel. 607 210 843

Rafał               tel. 515 183 724

 „RADOSNEGO DAWCĘ MIŁUJE BÓG”

 NIECH BÓG WSZYSTKIM DARCZYŃCOM STOKROTNIE WYNAGRODZI

 I ODPŁACI DOBREM KTÓRE WRACA DO TYCH KTÓRZY JE OKAZUJĄ!

Ks. proboszcz Adam Hopciaś