Ogłoszenia III Niedziela Adwentu – 11.12.2016

Ogłoszenia duszpasterskie w III  Niedzielę Adwentu – 11.12.2016r.

•  Trzecia niedziela adwentu nosi nazwę „Gaudete” tzn. radujcie się. Wzywa nas do chrześcijańskiej radości płynącej z faktu rychłego przyjścia oczekiwanego Mesjasza – Jezusa Chrystusa.
  • Obchody liturgiczne tygodnia;
    a) w poniedziałek, 12 grudnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadelupe
    b) we wtorek, 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Dzień modlitw za ofiary  stanu wojennego
    c) w środę, 14 grudnia – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła
  • We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  • W środę po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej na plebani.
  • W tym tygodniu ( środa, piątek i sobota) przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Modlitwą ogarniamy wszystkie rodziny jak również przygotowujących się do małżeństwa.
  • W piątek z racji III piątku miesiąca o godz. 17.00 nabożeństwo do Bożego miłosierdzia.
  • Pod chórem można nabyć u p. organisty i p. kościelnego pobłogosławione opłatki. Nabycie tych opłatków na stół wigilijny jest formą jedności całej wspólnoty parafialnej, jak również formą wdzięczności za ich pracę w naszym  kościele.
  • Członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest całkowicie na pomoc  najbiedniejszych dzieci z naszej parafii.
  • W przyszłą niedziele dzieci z parafialnej świetlicy „ Radość” zapraszają na kiermasz ozdób świątecznych. Dochód ze sprzedaży wspomoże ich działalność w świetlicy. Więcej informacji można o świetlicy przeczytać w tygodniku „Królowanie”.
  • U ministrantów do nabycia prasa katolicka; „ Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „ Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.
  • Życzymy wszystkim parafianom i gościom, przesyconego radością i nadzieją bliskiego spotkania z przychodzącym Panem Jezusem.