Ogłoszenia IV Niedziela Adwentu – 18.12.2016

Ogłoszenia duszpasterskie IV  Niedziela Adwentu – 18.12.2016r.

•  Od czwartej niedzieli Adwentu przeżywamy czas bezpośredniego przygotowana do narodzin Zbawiciela. Postawa zawierzenia Maryi niech będzie dla nas, zagonionych w przedświątecznych czas, najlepszą szkołą przyjmowania woli Bożej.
  • W czwartek 22 grudnia dzień spowiedzi świątecznej w naszej parafii. Posługę w konfesjonale kapłani będą pełnić od godz. 8.00 do 11.30 oraz od 14.00 do 17.30. Zachęcamy wszystkich do skorzystania w tym terminie ze spowiedzi i nie odkładania na ostatnią chwilę.
  • W piątek, 23 grudnia zakończenie Rorat dla dzieci o godz. 17.30. Dzieci przynoszą lampiony oraz plansze z wklejonymi obrazkami. Czekają nagrody.
  • W sobotę 24 grudnia w Wigilię Bożego Narodzenia na Mszę poranną o godz. 6.30 zapraszamy wszystkie rodziny, które w tym roku przeżywały pogrzeb bliskiej osoby. W intencji tych zmarłych będzie sprawowana Msza św.
  • W wigilię swoje Imieniny obchodzi ks. proboszcz Adam Hopciaś. Polecajmy go naszym modlitwom.
  • Pan Burmistrz miasta Żywca Antoni Szlagor i przewodniczący miasta zapraszają na wigilię do Starego Zamku ubogich i samotnych mieszkańców żywieckiego miasta na godz. 11.00 w sobotę.
  • Pasterka Góralska z zespołem regionalnym Żywczanie, kompanią zbójników żywieckich o godz. 24.00. Po Mszy św. przed kościołem w blasku ognisk przygotowanych przez strażaków będziemy wspólnie kolędować dzieląc się opłatkiem, składać sobie życzenia i częstować darami pasterzy.
  • Prowadzimy jeszcze w tym tygodniu akcję „Dzieci Dzieciom”. Jest to pomoc dzieciom z polskich rodzin na Ukrainie. Dzieci przynoszą słodycze i pluszaki dla swych rówieśników.
  • Składamy gorące podziękowanie za dzisiejszą składkę inwestycyjna. Zakupiono dodatkowe ławki do kościoła, doposażono kuchnie w domu parafialnym, zakupiono olej do ogrzewania kościoła na święta.
  • Pod chórem można nabyć jeszcze  u Pana Organisty i Pana Kościelnego pobłogosławione opłatki. Nabywając te opłatki wspieramy naszych panów w ich posłudze dla naszej parafii.
  • Członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest całkowicie na pomoc  najbiedniejszych dzieci z naszej parafii.
  • Przed kościołem dzieci z parafialnej świetlicy „ Radość” prowadzą kiermasz ozdób świątecznych. Dochód ze sprzedaży wspomoże ich działalność świetlicy i wspólne wyjazdy na ferie i wakacje.
  • W gablotce przed kościołem, w gazetce „Królowanie” i na stronie internetowej umieszczony jest cały plan wizyty duszpasterskiej czyli kolędy.
  • U ministrantów do nabycia prasa katolicka; „ Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „ Źródło”, „ Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.