Ogłoszenia – Boże Narodzenie 25.12.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

• Dzisiejsza niedziela zbiega się z liturgicznym obchodem Uroczystości Bożego Narodzenia. Razem z pasterzami pragniemy oddać hołd Panu narodzonemu w Betlejem. Uczestnictwo w liturgii eucharystycznej niech będzie wyrazem gotowości na przyjęcie narodzonego Syna Bożego.
  • W poniedziałek, 26 grudnia, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiarą na tacę wspieramy katolickie uczelnie w Polsce: Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  • We wtorek, 27 grudnia Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na Mszach św. poświęcenie wina na pamiątkę uratowania św. Jana podstępnie poczęstowanego zatrutym winem.
  • W środę, 28 grudnia Święto świętych Młodzianków. Na Mszę wieczorną zapraszamy rodziców z małymi dziećmi i mamy w stanie błogosławionym.
  • W piątek, 30 grudnia Święto Świętej Rodziny: Jezusa Maryi i Józefa. Na Mszę wieczorną o godz. 18.00 zapraszamy małżonków, którzy w tym roku zawarli związek małżeński.
  • W sobotę, 31 grudnia w ostatni dzień Starego Roku zapraszamy wszystkich parafian na godz. 17.00 na Uroczyste Nabożeństwo Błagalne, połączone z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym składanym przez proboszcza parafii. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe jego warunki i w tym dniu pobożnie i publicznie odmówi hymn – Ciebie Boga wysławiamy.
  • W przyszłą niedzielę, 1 stycznia, przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która kończy czas Oktawy Narodzenia Pańskiego.
  • Składamy gorące podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli za dekorację bożonarodzeniową świątyni. Podziękowanie dla zespołu regionalnego Żywczanie, kompani zbójników żywieckich oraz dla naszych strażaków za pomoc i wspólne przeżywanie pasterki góralskiej. Podziękowanie wolontariuszom za zorganizowanie szlachetnych paczek dla biednych i potrzebujących rodzin naszej parafii. Podziękowanie dzieciom wraz z rodzicami za dary w postaci słodyczy i zabawek dla dzieci z polskich rodzin na Ukrainie. Podziękowanie za zeszłotygodniową składkę inwestycyjna. Zebrano 7380 zł.
  • Od wtorku rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą w naszej parafii. Niech to będzie święto całej rodziny. Prosimy o przygotowanie na stole krzyża ze świecami, wody święconej ( nie kranówy) i Pisma świętego. Wodę święcona można nabrać w kapicy krzyża przy grobie ks. Dzidka. Kapłani każdej rodzinie przekażą książeczkę „ Jezus moim Królem”, oraz obrazek Matki Bożej Fatimskiej z modlitwą jubileuszową 100-tnej rocznicy objawień.
  • U ministrantów do nabycia prasa katolicka; „ Gość Niedzielny” -podwójny numer „ Gościa Niedzielnego” w cenie 8 zł , podwójny numer „Niedzieli” w cenie 10 zł, „ Źródło”, „ Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.

Plan kolędy na najbliższe dni;

27 XII        Wtorek
od 9.00       x. Proboszcz     ul. Sporyska od Trzebini, Łąkowa, Okopowa
od 9.00       x. Kazimierz     ul. Cisowa, Sosnowa, Na Oklu
od 9.00       x. Adrian          ul. Habdasówka