Ogłoszenia – Boże Narodzenie 25.12.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

  • Dzisiejsza niedziela zbiega się z liturgicznym obchodem Uroczystości Bożego Narodzenia. Razem z pasterzami pragniemy oddać hołd Panu narodzonemu w Betlejem. Uczestnictwo w liturgii eucharystycznej niech będzie wyrazem gotowości na przyjęcie narodzonego Syna Bożego.
  • W poniedziałek, 26 grudnia, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiarą na tacę wspieramy katolickie uczelnie w Polsce: Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  • We wtorek, 27 grudnia Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na Mszach św. poświęcenie wina na pamiątkę uratowania św. Jana podstępnie poczęstowanego zatrutym winem.
  • W środę, 28 grudnia Święto świętych Młodzianków. Na Mszę wieczorną zapraszamy rodziców z małymi dziećmi i mamy w stanie błogosławionym.
  • W piątek, 30 grudnia Święto Świętej Rodziny: Jezusa Maryi i Józefa. Na Mszę wieczorną o godz. 18.00 zapraszamy małżonków, którzy w tym roku zawarli związek małżeński.
  • W sobotę, 31 grudnia w ostatni dzień Starego Roku zapraszamy wszystkich parafian na godz. 17.00 na Uroczyste Nabożeństwo Błagalne, połączone z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym składanym przez proboszcza parafii. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe jego warunki i w tym dniu pobożnie i publicznie odmówi hymn – Ciebie Boga wysławiamy.
  • W przyszłą niedzielę, 1 stycznia, przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która kończy czas Oktawy Narodzenia Pańskiego.
  • Składamy gorące podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli za dekorację bożonarodzeniową świątyni. Podziękowanie dla zespołu regionalnego Żywczanie, kompani zbójników żywieckich oraz dla naszych strażaków za pomoc i wspólne przeżywanie pasterki góralskiej. Podziękowanie wolontariuszom za zorganizowanie szlachetnych paczek dla biednych i potrzebujących rodzin naszej parafii. Podziękowanie dzieciom wraz z rodzicami za dary w postaci słodyczy i zabawek dla dzieci z polskich rodzin na Ukrainie. Podziękowanie za zeszłotygodniową składkę inwestycyjna. Zebrano 7380 zł.
  • Od wtorku rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą w naszej parafii. Niech to będzie święto całej rodziny. Prosimy o przygotowanie na stole krzyża ze świecami, wody święconej ( nie kranówy) i Pisma świętego. Wodę święcona można nabrać w kapicy krzyża przy grobie ks. Dzidka. Kapłani każdej rodzinie przekażą książeczkę „ Jezus moim Królem”, oraz obrazek Matki Bożej Fatimskiej z modlitwą jubileuszową 100-tnej rocznicy objawień.
  • U ministrantów do nabycia prasa katolicka; „ Gość Niedzielny” -podwójny numer „ Gościa Niedzielnego” w cenie 8 zł , podwójny numer „Niedzieli” w cenie 10 zł, „ Źródło”, „ Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.

Plan kolędy na najbliższe dni;

27 XII        Wtorek
od 9.00       x. Proboszcz     ul. Sporyska od Trzebini, Łąkowa, Okopowa
od 9.00       x. Kazimierz     ul. Cisowa, Sosnowa, Na Oklu
od 9.00       x. Adrian          ul. Habdasówka

28 XII        Środa
od 9.00       x. Proboszcz     ul. Kamienna, Okrężna
od 9.00       x. Kazimierz     ul. Grapa  Cicha, Partyzantów
od 9.00       x. Adrian          ul. Isep od ul. Sporyskiej do ul. Pola Lisickich

29 XII        Czwartek
od 9.00       x. Proboszcz     ul. Grabowa, Spadzista, Stokowa, cz. Sporyskiej
od 9.00       x. Kazimierz     ul. Pierwogóra od góry
od 9.00       x. Adrian          ul. Isep od ul. Pola Lisickich do Trzebini

30 XII        Piątek
od 9.00       x. Proboszcz     ul. Sporyska od pętli do ul. Stawy
od 9.00       x. Kazimierz     ul. Nad Stawem, Pod Łyską, Orzechowa, Pod Szkołą
od 9.00       x. Adrian          os. Kopernika od nr najwyższego

31 XII        Sobota
od 9.00       x. Kazimierz     ul. Za Łyską