Ogłoszenia – Niedziela 22.01.2017

 

 1. Dziś w domu parafialnym o godz. 15.00 spotkanie dla wszystkich babć i dziadków z okazji ich święta. Dzieci ze świetlicy parafialnej ”Radość” wraz z Oazą Dzieci Bożych i ministrantami pod patronatem wspólnoty Damaszek przygotowali dla nich bardzo ciekawy program artystyczny. Niech nie zabraknie żadnej babci i dziadka na tym spotkaniu.
 1. Bóg zapłać za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 10 150 zł z przeznaczeniem na nowe ograny elektroniczne. Całkowity koszt organów to kwota 35 000 zł.
 1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Pragniemy gorąco podziękować za religijną atmosferę w domach, za cenne uwagi dotyczące duszpasterstwa, inwestycji oraz czekającego nas Jubileuszu 50-lecia parafii. Zostaną w związku z propozycją opracowania szerszej monografii parafii do was dostarczone odpowiednie ankiety z pytaniami o wspomnienia tamtych lat. Bóg zapłać za przekazane ofiary materialne. Zostaną one  przeznaczone zgodnie z dekretem ks. biskupa Romana Pindla na następujące cele: Seminarium Duchowne, misjonarzy, nowo budujący się Dom Księży Emerytów, Dom Samotnej Matki, utrzymanie księży na parafii jak również potrzeby parafii. Niech Bóg za wszelkie dobro stokrotnie wynagrodzi.
 1. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
  a) we wtorek, 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
  b) w środę, 25 stycznia – święto nawrócenia św. Pawła, Apostoła
  c)   w czwartek, 26 stycznia – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów
  d)  w piątek, 27 stycznia – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
  e) w sobotę, 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
 2. W czwartek, 26 stycznia dla dzieci ze świetlicy parafialnej, oraz innych dzieci zaangażowanych w jasełka i spotkanie dla babć i dziadków organizowany jest kulig z atrakcjami zimowymi.
 1. W przyszłą niedzielę gościć będziemy na Mszy św. o godz. 11.00 Związek Podhalan oddział Górali Żywieckich. Przybędą do nas z kapelą, pocztami sztandarowymi i kapelanami.
 1.    U   ministrantów  do  nabycia prasa  katolicka; ”Gość  Niedzielny” z płytą muzyczną CD Andrea Bocelli,  „Niedziela” „ Źródło”, „ Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.
 1. Już dziś wszystkich zapraszamy na koncert karnawałowy Miejskiej Orkiestry Dętej w niedzielę 5 lutego po Mszy św. o godz. 11.00. Będzie to wspaniała okazja by uroczyście rozpocząć obchody 50-lecia erygowania naszej parafii.