Ogłoszenia – Niedziela 26.02.2017

VIII Niedziela Zwykła – 26.02.2017 r.

•  Składamy podziękowanie za dzisiejszą składkę inwestycyjną, przeznaczoną na zakup nowych organów elektronicznych do naszej świątyni. Zebrano 9020zł. Z zebranych ofiar chcemy wykonać również podest na chórze dla orkiestry czy w przyszłości chóru parafialnego.
  • Od dzisiejszej niedzieli do soboty włącznie będzie trwał 50-ty Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za grzechy pijaństwa, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. W kaplicy Matki Bożej jest wystawiona Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisywania swej gotowości do abstynencji na czas Wielkiego Postu w intencjach trzeźwości narodu i wyzwolenia z tego nałogu alkoholików i pijaków.
  • W dzisiejszą niedzielę, ostatnią przed Wielkim Postem rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Plan adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele;

PONIEDZIAŁEK 26 lutego:

godz. 12.00 -13.00 Oaza  Dzieci Bożych oraz mieszkańcy ulic; Sosnowa, Na Oklu, Cisowa, Grapa, Cicha, Za Łyską, Pod Łyską, Pod Szkołą, Na Oklu,  Wiosenna, Spacerowa.

godz. 13.00-14.00 Rycerstwo Niepokalanej oraz mieszkańcy ulic: Habdasówka, Isep, Stawy, Pola Lisickich, Nadrzeczna, Nad Koszarawą, Osiedlowa i Wiklinowa.

godz. 14.00-15.00 Róże Różańcowe oraz mieszkańcy ulic: Grobla, Brzozowa, Turystyczna, Grunwaldzka, Matejki.

godz. 15.00-16.00 Akcja Katolicka oraz mieszkańcy ulic: Łagodna, Łąkowa, Okopowa, Kamienna, Okrężna, Sporyska do ul. Stawy.

godz. 16.00-17.00 Wspólnoty Damaszek i Magnalia Dei oraz mieszkańcy ulic: Grabowa, Stokowa, Spadzista, Górska, Kwiatowa, Kolista, Kątowa,  Potoczna, Pszczelna, Podgórska, cześć Sporyskiej do ul. Isep.

godz. 17.00-18.00 Młodzież Oazowa i młodzież kl. I, II, III Gimnazjum oraz mieszkańcy ulic: Grojec, Wapienna, Wspólna, Magnoliowa, cześć Sporyskiej do kaplicy.

PONIEDZIAŁEK 27 lutego:

godz. 17.00-18.00  III Zakon Karmelitański oraz mieszkańcy ulic: P. Skargi, Żwirowa, Buczka, Wyspiańskiego, Reymonta, os. Reymonta.

WTOREK 28 lutego:

godz. 17.00-18.00 Grupy AA i Al. Anon oraz mieszkańcy ulic: Kopernika, os. Kopernika, Kilińskiego, Klonowa, Skłodowskiej, Reja.

• W środę, 1 marca rozpoczyna się Wielki Post nabożeństwem posypania głów popiołem. Msze św. w kościele o godz. 6.30; 8.00, 16.00 dla dzieci i 18.00. W kaplicy o godz. 7.30.
  • W czwartek, 2 marca  nabożeństwo adoracyjne „ Godzina Święta” i okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne dla młodzieży bierzmowanej z kl. III Gimnazjum.
  • W piątek, 3 marca odwiedziny chorych w domach z racji pierwszego piątku miesiąca od godz. 8.00. Spowiedź św. od godz. 17.00.
  • W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 15.30. O godz. 15.00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30.
  • W sobotę, 4 marca Godzinki ku czci Matki Bożej o godz. 6.10 a wieczorem o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z różańcem.
  • W przyszłą niedzielę, I niedzielę Wielkiego Postu, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
  • U   ministrantów  do  nabycia prasa  katolicka; ”Gość  Niedzielny”,  „Niedziela” „ Źródło”, „ Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.
  • Życzymy wszystkim Błogosławionej Niedzieli i całego tygodnia, oraz wytrwałości wielkopostnych postanowień.