Ogłoszenia – Niedziela 5.03.2017

I Niedziela Wielkiego Postu – 5.03.2017r.

  • Dziś w I niedzielę Wielkiego Postu gromadzimy się w kościele, by u stóp krzyża czerpać siły do pracy nad sobą i prosić o dar przemiany swojego serca. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy św.
  • Jedną z form Wielkiego Postu jest ofiara. Składamy gorące podziękowania w imieniu naszego parafianina Franciszka Ficonia, poszkodowanego w wyniku pożaru jego domu, za ofiary na tacę w Środę Popielcową. Zebrano 5 900zł. Przez cały Wielki Post można jeszcze składać datki na ten cel do skarbony pod chórem z napisem Jałmużna Postna.
  • Duszpasterz  chorych i osób w podeszłym wieku z Truskawca na Ukrainie zwraca się z prośbą o wsparcie jego  ośrodka w zakresie; środków czystości, pampersów dla dorosłych. Środki czystości można składać do kosza pod figurą św. Józefa.
  • Zapraszamy na pierwsze Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu dziś o godz. 17.15.  Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.00.
  • W kaplicy Matki Bożej wystawiona jest Księga Trzeźwości. Bardzo prosimy, by osoby które pragną realizować postanowienie abstynencji od alkoholu choćby na czas Wielkiego Postu wpisały się do naszej księgi. Te osoby, jak również wszystkich dotkniętych alkoholizmem będziemy polecać Bogu w czasie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W środę, 8 marca Dzień Kobiet. Wszystkie niewiasty zapraszamy o godz. 18.00 na Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy i Mszę św. w ich intencji.
  • W czwartek, 9 marca nabożeństwo do Chrystusa Króla przed Mszą wieczorną. Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla młodzieży bierzmowanej z kl. I i II Gimnazjum.
  • W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 15.30. O godz. 15.00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30.
  • U   ministrantów  do  nabycia prasa  katolicka; ”Gość  Niedzielny”,  „Niedziela” „ Źródło”, „ Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.
  • Życzymy wszystkim mocy Bożej i  wytrwałości w wielkopostnych postanowieniach.