Ogłoszenia – Niedziela 12.03.2017

 II Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2017r.

 •  Przeżywamy dzisiaj Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, którzy głoszą Ewangelię Chrystusa w Afryce, Azji i Oceanii oraz Ameryce Łacińskiej. Poprzez słowo i świadectwo miłości misjonarze prowadzą innych do Chrystusa, budzą nadzieję życia wiecznego i tworzą nowe wspólnoty wiary, w Tego, który jest umiłowanym Synem Boga. Można wysyłać SMS o treści misje na numer 72032 by wesprzeć to Boże dzieło. Bliższe informacje na plakacie.
 • Przez cały Wielki Post można jeszcze składać datki do skarbony pod chórem z napisem Jałmużna Postna na pomoc poszkodowanemu w wyniku pożaru domu p. Franciszka Ficonia.
 • Duszpasterz  chorych i osób w podeszłym wieku Domu Miłosierdzia w Truskawca na Ukrainie prosi o wsparcie jego  ośrodka w zakresie; środków czystości. Środki czystości można składać do kosza pod figurą św. Józefa.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.  Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.00.
 • W kaplicy Matki Bożej wystawiona jest Księga Trzeźwości. Bardzo prosimy, by osoby które pragną realizować postanowienie abstynencji od alkoholu choćby na czas Wielkiego Postu wpisały się do naszej księgi. Te osoby, jak również wszystkich dotkniętych alkoholizmem będziemy polecać Bogu w czasie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja
 • W środę przed Mszą św. wieczorną nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej na plebani.
 • W czwartek nabożeństwo do Chrystusa Króla przed Mszą wieczorną.
 • W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 15.30. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia z rozważaniem tajemnic fatimskich. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30.
 • U   ministrantów  do  nabycia prasa  katolicka; ”Gość  Niedzielny”,  „Niedziela” „ Źródło”, „ Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.
 • Burmistrz miasta Żywca zaprasza mieszkańców dzielnicy Sporysz, Koleby i Kocurów, którzy wypełnili ankiety dotyczące przyłączenia się do sieci gazowej na spotkanie w dniu 15 marca o godz. 16.00 do klubu Śrubka przy ul. Grunwaldzkiej W spotkaniu będzie uczestniczył przedstawiciel Polskiej Spółki Gazownictwa oddział w Zabrzu.
 • Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli oraz wytrwałości w wypełnianiu wielkopostnych postanowień.