Ogłoszenia 19.03.2017

 III Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2017r.

 •  Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.00.
 • Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się od V niedzieli Wielkiego Postu, od 2 do 6 Poprowadzi je ks. Jacek Pędziwiatr – Dyrektor Radia Anioł Beskidów, były wikariusz naszej parafii.
 • W poniedziałek, 20 marca Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Modlitwą ogarniamy wszystkich solenizantów.
 • W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie młodzieży kl. III Gimnazjum przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 • W piątek przeżywamy Narodowy Dzień Życia, uchwalony przez sejm RP w 2004r. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 15.30. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia z rozważaniem tajemnic fatimskich. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30.
 • W sobotę, 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzimy Dzień Świętości Życia ustanowiony przez św. Jana Pawła II. W czasie wieczornej Mszy św. będzie możliwość składania deklaracji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. To wspaniała okazja by pomóc duchowo i finansowo matkom oczekującym dziecka, będących w trudnej sytuacji. Deklaracje będą wystawione pod chórem. Osoby przystępujące do te akcji proszone są o przyniesienie świecy do kościoła na wieczorną Mszę św.
 • W sobotę w Bielsku Białej w katedrze św. Mikołaja o godz. 10.00 główne uroczystości z okazji 25-lecia istnienia diecezji bielsko-żywieckiej.
 • Składamy gorące podziękowanie za dzisiejszą składkę inwestycyjną na zakup nowych organów kościelnych i przebudowę chóru, dostosowując go do użytkowania w przyszłości dla orkiestry, dla chóru parafialnego czy przy większych uroczystościach dla parafian.
 • Pod chórem jest skarbona z napisem Jałmużna Postna. W tym roku datki tam składane przeznaczone są na pomoc dla p. Franciszka Ficonia poszkodowanego w wyniku pożaru jego domu.
 • Duszpasterz  Domu Miłosierdzia w Truskawcu na Ukrainie prosi o wsparcie jego  ośrodka w zakresie; środków czystości. Środki czystości można składać do kosza pod figurą św. Józefa.
 • Członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają pod chórem świece na Wielką Sobotę – Paschaliki. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na działalność charytatywną w naszej parafii.
 • U   ministrantów  do  nabycia prasa  katolicka; ”Gość  Niedzielny”,  „Niedziela” „ Źródło”, „ Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.