Ogłoszenia 26.03.2017

IV Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2017r.

 •  Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.15. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.00.
 • Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii już od przyszłej niedzieli, od 2 do 6  Poprowadzi je ks. Jacek Pędziwiatr dyr. Radia Anioł Beskidów, były wikariusz naszej parafii. Pod chórem u ministrantów do zabrania plan rekolekcji z modlitwą w intencji duchowych owoców rekolekcji.
 • We wtorek i czwartek w ramach przygotowania do bierzmowania młodzież kl. III Gimnazjum zapraszamy na Mszę św. wieczorną. Po Mszy św. próba przed bierzmowaniem. Obecność obowiązkowa.
 • W piątek, nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 15.30. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia z rozważaniem tajemnic fatimskich. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30.
 • W sobotę, 1 kwietnia, pierwsza sobota miesiąca. Rano o godz. 6.10. godzinki ku czci Matki Bożej. O godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Sera NMP połączone z różańcem.
 • Składamy gorące podziękowanie za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną na zakup nowych organów kościelnych i przebudowę chóru. Zebrano 9 150 zł. Organy będą montowane w środę, 29 marca. Gorące podziękowania na ręce firmy budowlanej p. Oczkowskiego, która przebudowała chór, wyremontowała całą klatkę schodową na chór. Poświęcenie organów planowane jest w czasie Mszy św. z udzieleniem sakramentu Bierzmowania młodzieży w dniu 5 kwietnia br.
 • Pod chórem jest skarbona z napisem Jałmużna Postna można wciąż składać ofiary na pomoc dla p. Franciszka Ficonia poszkodowanego w wyniku pożaru jego domu.
 • Pod figurą św. Józefa można jeszcze składać dary w postaci środków czystości dla ludzi chorych, starszych i biednych z Domu Starców w Truskawcu na Ukrainie.
 • Członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają pod chórem świece na Wielką Sobotę – Paschaliki. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na działalność charytatywną w naszej parafii.
 • U   ministrantów  do  nabycia prasa  katolicka; ”Gość  Niedzielny”,  „Niedziela” „ Źródło”, „ Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.
 • W dniach 19-20 maja ( piątek-sobota) organizujemy parafialną pielgrzymkę do Zakopanego i Lewoczy ( Słowacja). Wpisuje się ona w jubileusz 100-lecia objawień Fatimskich i 100-lecia śmierci św. brata Alberta Chmielowskiego.
 • Burmistrz Miasta Żywca informuje, że w dniu 30 marca 2017r. na terenie dzielnicy Sporysz i Koleby odbędzie się akcja odbioru odpadów wielkogabarytowych. Zapotrzebowanie na tego typu wywóz sprzed posesji należy zgłosić do dnia 27 marca w Wydziale Inżynierii, Ochrony Środowiska i Rozwoju Urbanistycznego Urzędu Miejskiego w Żywcu, tel. 33 475 42 24 lub 33 475 42 25. Bliższe informacje w gablotce przy kościele.