Ogłoszenia 2.04.2017

V Niedziela Wielkiego Postu – 2.04.2017r.

 • Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Prowadzi je ks. Jacek Pędziwiatr, dyrektor Radia Anioł Beskidów. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
 • Misterium Pasyjne „Adoramus Te” przedstawi w naszym kościele dziś po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 Bielski Chór Kameralny pod dyrekcją Beaty Borkowskiej. Wyjątkowe utwory wokalne o tematyce pasyjnej połączy refleksja i modlitwa, którą poprowadzi ks. Jacek Pędziwiatr, nasz rekolekcjonista. Zapraszamy do udziału w tym przejmującym nabożeństwie, które będzie duchowym wprowadzeniem w owocne przeżycie rekolekcji.
 • W środę do naszej parafii przybędzie ks. bp. Ordynariusz Roman Pindel, by udzielić młodzieży kl. III Gimnazjum Sakramentu Bierzmowania. Msza św. z obrzędem poświęcenia nowych organów i sakramentem bierzmowania o godz. 17.00 Zapraszamy wszystkich parafian, grupy duszpasterskie, Asystę Żywiecką z pocztem sztandarowym, OSP ze Sporysza.
 • Spowiedź  św. dla  młodzieży  bierzmowanej , świadków  i  rodziców  tej młodzieży we wtorek od godz. 15.30.
 • W czwartek dzień spowiedzi rekolekcyjnej dla dzieci, młodzieży, dorosłych od godz. 8.00 do 18.00. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 wszystkich chorych i osób w podeszłym wieku. Będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych. Prosimy rodziny o pomoc w przywiezieniu tych osób do kościoła. Jest to również dzień zakończenia rekolekcji. Na Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00 ofiarą na tacę chcemy podziękować ks. Rekolekcjoniście za trud głoszenia  Słowa Bożego.
 • W piątek, od godz. 8.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną te osoby chore, które nie mogły przybyć na czwartkowe nabożeństwo chorych.
 • W piątek, nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 15.30. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia z rozważaniem tajemnic fatimskich. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30.
 • W przyszłą niedzielę – Niedzielę Palmową przeżywać będziemy na Mszy św. o godz. 11.00 Uroczysty Wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Po Mszy św. odbędzie się  konkurs palm. Zachęcamy całe rodziny do udziału w konkursie na najwyższą i najpiękniejszą palmę.
 • Składamy gorące podziękowanie rodzicom młodzieży bierzmowanej za pięknie posprzątany kościół na uroczystość bierzmowania w naszej parafii.
 • Pod chórem do skarbonki z napisem Jałmużna Postna składamy ofiary dla Pana Franciszka Ficonia poszkodowanego w wyniku pożaru jego domu, a pod figurą św. Józefa dary w postaci środków czystości dla ludzi chorych, starszych i biednych z Domu Starców w Truskawcu na Ukrainie.
 • Członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają pod chórem świece na Wielką Sobotę – Paschaliki. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na działalność charytatywną w naszej parafii.
 • Pod chórem u  ministrantów  prasa  katolicka; ”Gość  Niedzielny”,  „Niedziela” „ Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.