Ogłoszenia – 9.04.2017

Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa – 9.04.2017r.

 • Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Poświęcenie palm i uroczysty wjazd Jezusa na osiołku o godz. 11.00. Po Mszy św. konkurs palm przed kościołem.
 • W katedrze św. Mikołaja w Bielsku Białej główne uroczystości pod przewodnictwem ks. bp. ordynariusza Romana Pindla o godz. 13.30 z okazji Światowego Dnia Młodzieży.
 • Również dziś w amfiteatrze żywieckim o godz. 19.00 „Misterium Pasyjne” przygotowane przez młodzież parafii konkatedralnej z Żywca. Cena biletu 10 zł. W bramie amfiteatru.
 • W Wielki Wtorek, 11 kwietnia o godz. 17.00!!! plenerowa Droga Krzyżowa na duży Grojec. Zapraszamy do licznego udziału.
 • W Wielki Czwartek, 13 kwietnia o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg 12 mężczyznom seniorom. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Od godz. 20.00 adoracje poprowadzi III Zakon Karmelitański, od 21.00 Akcja Katolicka.
 • W Wielki Piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci szkół podstawowych o godz. 11.00. dla młodzieży szkoły gimnazjalnej o godz. 12.00.
 • W Wielki Piątek, 14 kwietnia o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, która rozpocznie się rozważaniem Drogi Krzyżowej. Po adoracji krzyża i Komunii św. obrzęd namaszczenia figury Pana Jezusa i przeniesienie do ołtarza Grobu Bożego. W tym dniu obowiązuje post ścisły od 18 do 60 r. życia i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia, bez możliwości udzielenia dyspensy.
 • Plan adoracji przy Bożym Grobie:
21.30 – Gorzkie Żale z ostatnim kazaniem pasyjnym
22.30 – Droga Krzyżowa ( dla tych, którzy nie mogli być o godz. 18.00)
23.00 – ul. Kamienna, Łagodna, Okopowa, Okrężna, cz. Sporyskiej do Kamiennej
24.00 – ul. Za Łyską, Pod Łyską Pod Szkołą, Na Oklu, Cisowa, Sosnowa, Orzechowa, Pierwogóra, Partyzantów, Spacerowa
1.00 – ul. Grabowa, Stokowa, Kwiatowa, Potoczna, Pszczelna, Górska, Kątowa, Kolista, cz. Sporyskiej do Pszczelnej
2.00 – ul. Nad Koszarawą Isep, Habdasówka, Pola Lisickich, Wiklinowa, Osiedlowa, Boczna,
3.00 – ul. P. Skargi, Buczka, Os. Reymonta, Reymonta,
4.00 – ul. Kopernika, os. Kopernika
5.00 – ul. Grobla, Nad Stawem, Grunwaldzka, Matejki
6.00 – ul. Grapa, Cicha, Turystyczna, Klonowa, Reja, Kilińskiego
7.00 – ul. Podgórska, Poprzeczna, Cz. Sporyskiej do mostu, Wspólna, Wapienna, Grojec, Magnoliowa
8.00 – Róże Różańcowe (wszystkie)
9.00 – Dzieci Szkół Podstawowych
10.00 – Młodzież gimnazjalna
 • W Wielka Sobota, 4 kwietnia święcenie pokarmów na stół wielkanocny; w kościele o godz. 10.00, 11.00, 12,00; w Kolebach o godz. 11.00; w kaplicy sporyskiej o godz. 12.00.
 • Tradycją jest już dzielenie się produktami żywnościowymi z najbiedniejszymi starszymi osobami naszej parafii. Te produkty przy okazji poświecenia pokarmów, można złożyć w koszach przy figurze św. Józefa do godz. 12.00. Akcja Katolicka,    Zespół Charytatywny, wspólnota „Damaszek” przekaże dary do biednych rodzin. Za dar serca i uczynek miłosierdzia składamy z serca płynące Bóg zapłać.
 • Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 18.00. Przynosimy ze sobą świece na obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
 • Msza rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania, 16 kwietnia o godz. 6.00.
 • Zapraszamy wszystkich parafian, Asystę Żywiecką, Koło Gospodyń Wiejskich, OSP ze swymi sztandarami, panie z feretronami, panów ze sztandarami, służbę liturgiczną ołtarza. Uroczyste nieszpory o godz. 17.30. W kaplicy sporyskiej Msza o godz. 8.00.
 • W Poniedziałek Wielkanocny, 17 kwietnia Msze św. jak w każdą niedziele. O godz.11.00 udzielony będzie sakrament chrztu św. Pouczenie przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych w Wielki Wtorek po Mszy wieczornej. W kaplicy sporyskiej Msza O godz. 7.30.
 • Akcja Katolicka rozprowadza świece- paschaliki na Liturgię Wielkiej Soboty. Można tę świece zapalić na stole wielkanocnym obok baranka jako symbol Chrystusa Ir Zmartwychwstałego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na działalność charytatywną naszej parafii.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem u ministrantów; „Gość Niedzielny” „ Niedziela”, „Źródło”,” Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.
 • Napełnieni mocą z nieba po odprawionych rekolekcjach, przeżyjmy ten Wielki Tydzień w duchu miłości, wyciszenia i zbliżenia do Boga i drugiego człowieka.