Ogłoszenia – 17.04.2017

Wielkanoc – 16.04.2017r.

  1. Dziś   obchodzimy  drugi  dzień  Świąt  Wielkanocnych. Modlitwą i ofiarą na tacę wspieramy uniwersytety katolickie w Polsce; Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski w Lublinie.
  1. Wyrażamy   wdzięczność   za   wasze  religijne  zaangażowanie   i   ofiarność. Gorące podziękowania za udział w Drodze Krzyżowej w Wielki Wtorek, za liczny udział w nabożeństwach Triduum Sacrum.  Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali liturgię oraz dekorację do kościoła. Podziękowanie za ofiary z Gorzkich Żali na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną z wczorajszej Niedzieli Wielkanocnej, za dar serca w Wieki Czwartek na budowę Domu Księży Emerytów, w Wielki Piątek na działalność charytatywną papieża Franciszka, w Wielką Sobotę za produkty żywnościowe dla starszych biednych osób naszej parafii. Bóg zapłać za Jałmużnę Postną dla p. Franciszka Ficonia. Przez cały wielki Post zebrano 10 300 zł. Bóg zapłać za środki czystości dla starszych, biednych ludzi na Ukrainie.
  1. W środę, 19 kwietnia po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej.
  1. W czwartek, 20 kwietnia po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Konferencja oraz sprawy organizacyjne.
  1. W piątek, 21 kwietnia z racji Trzeciego Piątku Miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Wieczorna Msza św. z modlitwą o uzdrowienia i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

6. Próba dzieci z klas III przed Pierwszą Komunią św. w piątek o godz. 16.00.

  1. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego, któremu oddajemy cześć w przyszłą niedzielę, 23 kwietnia. O godz. 15.00 będzie nabożeństwo „Droga Światła”. Jest to nabożeństwo wzorowane na rozważaniach podobnych do drogi Krzyżowej, ale treści w nich zawarte dotyczą okresu Jezusa po Zmartwychwstaniu. Rozpoczęcie przy kaplicy za mostem koronką do Bożego Miłosierdzia i procesja pod krzyż papieski na Grojcu.
  1. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do miejsc związanych z Matką Bożą Fatimską i Bratem Albertem Chmielowskim (Zakopane i Lewocza na Słowacji) w dniach 19 i 20 maja. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.
  1. Zachęcamy   do   czytania   prasy    Pod chórem  u  ministrantów; „Gość Niedzielny” „ Niedziela”, „Źródło”,” Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.
  1. Chrystus Zmartwychwstały,  Zwycięzca  piekła  i  szatana  niech  umacnia w was wiarę nadzieję i miłość w roku Jubileuszy 50-lecia naszej parafii. Błogosławionego Świętowania z Chrystusem Panem.