Ogłoszenia – 23.04.2017

Święto Bożego Miłosierdzia – 23.04.2017r.

 • Dziś   obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia ustanowione dla całego Kościoła przez papieża Jana Pawła II 30 kwietnia 2000 roku. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazał Siostrze Faustynie. Dziś również rozpoczyna się 73 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „ Idźcie i głoście”.
 • Zapraszamy wszystkich parafian dziś w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 na nabożeństwo „Droga Światła”, które rozpocznie się przy kaplicy za mostem Koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie rozważając 14 stacji z życia Zmartwychwstałego Pana Jezusa przejdziemy drogą pod Krzyż Papieski na Średni Grojec.
 • Liturgiczne obchody tygodnia
  a) w  poniedziałek, 24 kwietnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  b) we wtorek, 25 kwietnia – święto św. Marka , ewangelisty.
  c) w sobotę, 29 kwietnia – święto św. Katarzyny Sieneńskiej dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
 • We wtorek, 25 kwietnia o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe do Matki Bożej Królowej Pokoju.
 • W przyszłą niedzielę wyrusza z Hałcnowa diecezjalna, piesza pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Zakończenie pielgrzymki odbędzie się w środę, 3 maja o godz. 15.00, koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszą św.
 • W dniu 1 maja gościć będziemy w naszej wspólnocie parafialnej Ojca Jose Maniparambil, charyzmatycznego rekolekcjonistę. O godz. 17.30 będzie majówka, a następnie Msza św. z homilią ojca Jose. Po Mszy św. konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy wszystkich.
 • Organizujemy parafialną pielgrzymkę do miejsc związanych z Matką Bożą Fatimską i br. Albertem Chmielowskim (Zakopane i Lewocza na Słowacji) w dniach 19 i 20 maja. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.
 • Domowy Kościół z parafii konkatedralnej z Żywca zaprasza na film „Żołnierz niezłomny Kościoła” w dniu 20 i 21 maja o godz. 14.00 w kinie Janosik. Cena biletu 5 zł do odebrania w zakrystii.
 • Zachęcamy   do   czytania   prasy    Do nabycia  u   ministrantów; „Gość Niedzielny” z filmem pt.” Zmartwychwstały”, „ Niedziela”, „Źródło”,” Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.
 • Podajemy do wiadomości parafian, że brat zakonny Grzegorz Dziedzic, profes wieczysty i diakon Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej zamierza przyjąć święcenia prezbiteratu, które zostały zaplanowane na dzień 20 maja 2017 roku w kościele kapucynów w Krakowie. Polecamy w naszych modlitwach diakona Grzegorza i wszystkich powołanych do kapłaństwa i zakonu.
 • Próby dla dzieci komunijnych w poniedziałek i piątek o godz. 16.00 w kościele.