Ogłoszenia – 30.04.2017

 • Dziś   III Niedziela Wielkanocna, w Kościele obchodzona jest jako Niedziela Biblijna. Zachęcamy do czytania Pisma św. w rodzinach. Św. Hieronim mawiał; „nieznajomość Pisma św. jest nieznajomością Chrystusa”.
 • Liturgiczne obchody tygodnia
  a) w  poniedziałek, 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.
  b)  we wtorek, 2 maja – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
  c) w środę, 3 maja – uroczystość NMP Królowej Polski
  d) w czwartek, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika
  c) w sobotę, 6 maja – święto św. apostołów Filipa i Jakuba
 • W poniedziałek na Mszę św. wieczorną zapraszamy wszystkich rzemieślników, pracodawców i pracowników, oraz wszystkie grupy modlitewne. Modlić się będziemy o błogosławieństwo we wszelkiej pracy.
 • W poniedziałek, na Mszy św. wieczornej Słowo Boże wygłosi ojciec Jose Maniparambil, charyzmatyczny rekolekcjonista z Indii. Po Mszy konferencja ascetyczna i adoracja Najświętszego Sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem.
 • W poniedziałek o godz. 17.30 rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych. Zadbajmy również o kapliczki i figury przy naszych drogach, na polach czy przy naszych domach.
 • W środę, w Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 11.00 Msza św. w intencji Ojczyzny oraz wszystkich rodaków w kraju i za granicą.
 • W czwartek, obchodzimy Dzień Strażaka. Zapraszamy naszych strażaków i ich rodziny na Mszę św. wieczorną. Główne uroczystości z poświęceniem wozu strażackiego i festynem strażackim odbędą się 27 maja br.
 • W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 nabożeństwo adoracyjne Godzina Święta i okazja do spowiedzi szczególnie da klas gimnazjalnych. Po Mszy wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. I i II Gimnazjum.
 • W piątek odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 16.30. W sobotę godzinki ku czci Matki Bożej o godz. 6.10 a wieczorem nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00.
 • W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość I Komunii Msza św. o godz. 11.00. Do tej uroczystości przygotowuje się 95 dzieci. Zwracamy się z gorącą prośbą do tych parafian, którzy w ciągu roku uczestniczą we Mszy św. o godz. 11.00, by skorzystali z innych Mszy. Będzie dodatkowa Msza św. o godz. 13.00.  Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i chrzestnych w sobotę6 maja od godz. 15.00.
 • Zachęcamy   do   czytania   prasy    Do nabycia  u   ministrantów; „Gość Niedzielny”, „ Niedziela”, „Źródło”,” Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.