Ogłoszenia – 7.05.2017

IV niedziela wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza – Uroczystość I Komunii Świętej

 • Dziś IV Niedziela Wielkanocna, nazywana Niedzielę Dobrego Pasterza. Dziękujemy Bogu za dar każdego powołania kapłańskiego i zakonnego z naszej parafii oraz prosimy o nowe liczne powołania do Służby Bożej.
 • Dziś również w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. Do  I Komunii św. przystąpiło 98 dzieci.
 • Składamy  podziękowania   rodzicom   dzieci  pierwszokomunijnych  za  pięknie posprzątany i udekorowany kościół, jak również za dar ołtarza w formie krzyża procesyjnego i kandelabr. Podziękowanie za duchowe przygotowanie ks. Adrianowi Trzopkowi, wikariuszowi i katechecie tych dzieci.
 • Przez najbliższy tydzień dzieci pierwszokomunijne będą w strojach liturgicznych uczestniczyły w majówkach o godz. 17.30 i Mszy św. Prosimy rodziców czy dziadków, by towarzyszyli dzieciom w ich spotkaniu z Panem Jezusem i Matką Najświętszą.
 • W poniedziałek, 8 maja obchodzimy w Kościele w Polsce uroczystość św. Stanisława, bp. i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu ks. bp. Roman Pindel w konkatedrze żywieckiej o godz. 10.00 udzieli święceń diakonatu 6 alumnom naszego Seminarium Duchownego.
 • W  poniedziałek, 8 maja do naszej świątyni przybędzie obraz  Matki Bożej Solidarności. Wraz z  obrazem przybędą relikwie bł. Ks. Jerzego Popiełuszko, kapelana Solidarności. Obraz i relikwię będą w naszej parafii do przyszłego poniedziałku. Peregrynacja obrazu po parafiach Podbeskidzia jest formą zaproszenia ludzi pracy na Ogólnopolską Pielgrzymkę świata pracy na Jasną Górę 16/17 września br. Zachęcamy parafian i pracowników pobliskich zakładów do nawiedzenia w tych dniach świątyni oraz obrazu Matki Bożej Solidarności.
 • We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 • W środę, 10 maja po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej na plebani.
 • W sobotę, 13 maja pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w Rychwałdzie. Modlitwa różańcowa o godz. 18.00, Msza św. o godz. 19.00. Z naszej parafii organizowany jest autokar dla pielgrzymów.
 • Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych. Prosimy o przyozdobienie przydrożnych i przydomowych kapliczek maryjnych.
 • W związku z 100 rocznicą objawień fatimskich i 100 rocznicą śmierci św. Brata Alberta wyruszamy na parafialną autokarową pielgrzymkę do Zakopanego i Lewoczy 19/20 maja. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.
 • Zachęcamy do czytania prasy. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny”, „ Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.
 • Dzieciom Komunijnym życzymy wielkiej radości w sercu przez całe życie z największego skarbu jakim jest Pan Jezus, oraz czułej opieki Matki Bożej na wszystkich etapach ich rozwoju. Rodzicom życzymy dumy oraz wierności i siły w kroczeniu z dziećmi za Jezusem. Wszystkim parafianom i gościom błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.