Ogłoszenia – 14.05.2017

V Niedziela Wielkanocna –14.05.2017r.

 • Dziś przypada patronalne święto Papieskiego Dzieła św. Pawła Apostoła. Dzieło to ma za zadanie formację miejscowego duchowieństwa i ten cel realizuje fundując stypendia w miejscowych seminariach. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne wśród ludności misyjnej.
 • W  poniedziałek, 15 maja pożegnamy obraz  Matki Bożej Solidarności, który przekażemy parafii p.w. św. Floriana w Żywcu Zabłociu.
 • We wtorek, 16 maja przypada liturgiczne święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika
 • We wtorek, 16 maja rozpoczyna się 23 Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Żywcu. Program spotkań i wszelkie informacje na plakacie w gablotce parafialnej i w naszej gazetce „ Królowanie”.
 • W piątek, 19 maja w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w naszej parafii w Domu Parafialnym od godz. 8.30 rozpoczną się warsztaty muzyczne. Poprowadzą je Marcina Pospieszalskiego i ojca Grzegorza Dańca z Zakonu Ojców Dominikanów. Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych.
 • W piątek, 19 maja o godz. 7.30 wyrusza parafialna autokarowa pielgrzymka do sanktuariów maryjnych w Zakopanym i Lewoczy na Słowacji. Polecać będziemy w modlitwach całą naszą parafię, a w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem zawierzymy wszystkich parafian. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy i informacje w zakrystii.
 • W piątek, 19 maja nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.00, po nim majówka. Masza św. wieczorna z modlitwą o uzdrowienia fizyczne i duchowe.
 • W sobotę, 20 maja w Krakowie w zakonie Ojców Kapucynów nasz parafianin Grzegorz Dziedzic przyjmie święcenia kapłańskie. Msza prymicyjna o. Grzegorza wraz z współbraćmi z Zakonu Kapucynów będzie w niedzielę, 28 maja o godz. 11.00.
 • Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych.
 • Zachęcamy   do    czytania   prasy     Do nabycia  u   ministrantów; „Gość Niedzielny”, „ Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.
 • W przyszłą niedziele składka inwestycyjna na pokrycie kosztów montażu drugich, zewnętrznych okien w naszym kościele.
 • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.