Ogłoszenia – 21.05.2017

VI Niedziela Wielkanocna –21.05.2017r.

 • Dziś przypada 6 niedziela wielkanocna. Życie każdego człowieka upływa wśród wielu trudów i przeciwności. Mamy świadomość, że nie jesteśmy sami. Towarzyszy nam Opatrzność Boże, która w sposób szczególny w tych dniach objawia się w trosce o urodzaje.
 • W  poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowe, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują nas do krzyży pośród pól i upraw. Kościół modli się o błogosławieństwo pracy na roli, jak również  w każdej ludzkiej pracy. Zapraszamy:
  a) w poniedziałek, 22 maja o godz. 17.00 mieszkańców części Sporysz na procesję od krzyża przy rondzie na ul. Sporyskiej. O godz. 18.00 odprawiona będzie Msza św. w kaplicy za mostem o urodzaje i w intencji mieszkańców tej części parafii.
  b) we wtorek, 23 maja zapraszamy o godz. 17.30 parafian części Centrum na procesję wokół kościoła od krzyża misyjnego i Mszę w ich intencji.
  c) w środę, 24 maja o godz. 17.00 zapraszamy na procesję od krzyża przy ul. Pierwogóra parafian Koleb. O godz. 18.00 Msza św. o zachowanie od nieszczęść żywiołów i w intencji mieszkańców tej części parafii.
 • W środę, 24 maja wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Odpust w sanktuarium w Przyłękowie. Parafia organizuje autokar na czuwanie modlitewne. Wyjazd autokaru o godz.16.30  od przejazdu kolejowego. Autokar będzie się zatrzymywał na przystankach MZK wzdłuż ul. Sporyskiej, Isep, Kopernika.
 • W piątek, 26 maja wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. W tym dniu modlimy się za wszystkie mamy z okazji ich święta. Zapraszamy wszystkie mamy, również te w stanie błogosławionym na Mszę wieczorną w ich intencji. Również w tym dniu rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 • W piątek, 26 maja o godz. 17.00 w klubie Śrubka organizowany jest piknik charytatywny pt. „Gramy dla Karolka”. Bliższe informacje na plakacie w gablotce.
 • W sobotę, 27 maja w Bielsku Białej w katedrze św. Mikołaja  ks. bp. Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń kapłańskich w stopniu prezbiteratu.
 • W sobotę, 27 maja w kościele parafialnym o godz. 14.00 Msza św. w intencji strażaków naszej parafii i ich rodzin. Po Mszy św. strażacy OSP Sporysz zapraszają wszystkich na piknik na boisko sportowe przy kaplicy za mostem. Czeka wiele atrakcji i tradycyjny strażacki poczęstunek.
 • W przyszłą niedzielę, 28 maja w naszej parafii o godz. 11.00 odprawi Msze Prymicyjną o. Grzegorz Dziedzic z Zakonu Ojców Kapucynów, nasz parafianin. Kazania w ciągu całej niedzieli głosić będą ojcowie Kapucyni z klasztoru w Kielcach. Ofiarą do puszek przed kościołem będzie można wesprzeć budowę ich klasztoru.
 • Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych.
 • Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Zostały spłacone nowe organy i remont chóru. Zakończono montaż drugich zewnętrznych górnych okien od strony północnej. Częściowo zostały spłacone zamontowane okna.
 • Zachęcamy   do    czytania   prasy     Do nabycia  u   ministrantów; „Gość Niedzielny”, „ Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.
 • Nasza parafia współorganizuje autokarową pielgrzymkę do Rzymu i innych sanktuariów (Pompeje, San Giowano Rotondo, Manonppello, Lanciano, Asyż, Padwa) w terminie 24 września-2 październik br. Szczegółowe informacje w zakrystii, u ks. Kazimierza lub na stronie internetowej parafii.
 • Błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.