Ogłoszenia – 28.05.2017

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego –28.05.2017r.

 • Dziś w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w naszej parafii prymicje kapłańskie ojca Grzegorza Dziedzica z Zakonu Ojców Kapucynów. Msza św. Prymicyjna (pierwsza odprawiona przez neoprezbitera) o godz. 11.00. Życzymy o. Grzegorzowi wiele łaski Bożych na drodze kapłańskiej posługi i modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 • Gościmy w naszej parafii dziś ojca Józefa Mizerę, Kapucyna z klasztoru w Kielcach. Przez cały  dzień głosi Słowo Boże. Po Mszach św. przed kościołem zbiera do puszek ofiary na rozbudowę ich powstającego klasztoru w Kielcach. Bóg zapłać za dar serca.
 • Liturgiczne obchody tygodnia:
  a) w poniedziałek, 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  b) we wtorek, 30 maja- wspomnienie św. Jana Sarkandra , kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji.
  c) w środę, 31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
  d) w czwartek, 1 czerwca – wspomnienie św. Justyna, męczennika. W tym dniu modlimy  się za wszystkie dzieci z racji przypadającego ich święta.
  e) w sobotę, 3 czerwca – wspomnienie św. męczenników  Karola Lwangi i Towarzyszy
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 • W czwartek o godz. 17.00 nabożeństwo adoracyjne Godzina święta i okazja do spowiedzi. Zapraszamy do sakramentu pokuty szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowanie. Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla młodzieży kl. I i II Gimn.
 • w piątek od godz. 8.00  odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. Od godz.17.00 spowiedź pierwszopiątkowa. Zachęcamy dzieci , młodzież i dorosłych do praktyki 9 pierwszych piątków miesiąca.
 • W sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny połączone z różańcem o godz. 17.00.
 • W sobotę, 3 czerwca wyrusza pielgrzymka naszej parafii do Rychwałdu w ramach tzw. nowenny przygotowującej sanktuarium rychwałdzkie do ogłoszenia Bazyliką Mniejszą. Grupa piesza pielgrzymki wyrusza o godz. 8.30 spod kościoła parafialnego. Grupa autokarowa wyjeżdża od kościoła o godz. 10.15. Można również dojechać własnymi samochodami. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św., a po jej zakończeniu wszyscy uczestnicy otrzymają namaszczenie olejkiem radości. Zapraszamy wszystkich.
 • W przyszłą niedzielę 4 czerwca odbędzie się coroczna diecezjalna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie.
 • Do środy odprawiamy nabożeństwa majowe o godz. 17.30. Od czwartku nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. wieczornej.
 • Bóg zapłać za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 7 720 zł. Całkowity koszt remontu chóru, klatki schodowej na chór, oraz  zewnętrznych górnych okien od strony północnej to kwota 69 tys. złotych. Częściowo zostały spłacone te inwestycje.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny”, „ Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.
 • Nasza parafia współorganizuje autokarową pielgrzymkę do Rzymu i innych sanktuariów w terminie 24 września -2 październik br. Szczegółowe informacje na plakacie.
 • Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Fatimy w dniach 2-12 lipiec br. Szczegółowe informacja w gablotce parafialnej.
 • Życzymy Błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.