Ogłoszenia – 4.06.2017

 • Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, niedziela miesięcznej  adoracji Najświętszego Sakramentu.
 • W Skoczowie na Kaplicówce główne uroczystości patrona naszej diecezji św. Jana Sarkandra.
 • W całej Polsce obchodzone jest Święto Dziękczynienia, duchowe wotum wdzięczności za niepodległość i wolność. Okazja do podziękowania tym wszystkim, od których otrzymujemy dobro.  Przed kościołem do puszek można wesprzeć dzieło budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 • Dziś w żywieckiej parafii konkatedralnej o godz. 11.15 Msza św. ku czci bł. Michała Tomaszka i  spotkania z rodziną i bliskimi zamordowanego zakonnika. Bliższe informacje na plakacie.
 • W poniedziałek, 5 czerwca – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Obchodzony jest  Misyjny Dzień Chorych.
 • W środę, 7 czerwca – wspomnienie bł. Michała Tomaszka, kapłana i męczennika. Po Mszy św. ucałowanie relikwii błogosławionego.
 • W czwartek, 8 czerwca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dla kapłanów jest ono zachętą , by wpatrywali się w Chrystusa Kapłana, a dla wiernych – by nieśli kapłanom duchowe wsparcie. Jest to także zaproszenie do tego, by głębiej przeżywać Eucharystię.
 • W sobotę, 10 czerwca – wspomnienie św. Bogumiła, biskupa. O godz. 14.00 w kościele spotkanie Wspólnoty Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego.
 • W przyszłą niedzielę, 11 czerwca – przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. W Żywcu organizowany jest Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie o godz. 12. Na żywieckim rynku, następnie przemarsz do Amfiteatru. O godz. 14.00 Msza św. i piknik rodzinny z wieloma atrakcjami.
 • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta o godz. 17.30.
 • Zachęcamy do pielgrzymowania do Rzymu w dniach 24 września-2 październik Szczegółowe informacje u ks. Kazimierza Walusiaka. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Fatimy w dniach 2-12 lipiec br. Szczegółowe informacja u ks. proboszcza.
 • Zachęcamy do    czytania   prasy     Do nabycia  u   ministrantów; „Gość Niedzielny”, „ Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.
 • Błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.