Ogłoszenia – 11.06.2017

 • Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Wierzymy, że Bóg Ojciec posłał na świat Swego Syna Jezusa Chrystusa, by nas zbawić, oraz wspólnie z Jezusem zesłał Ducha Świętego, by nas napełnić mocą i prowadzić przez życie.
 • W Żywcu dziś organizowany jest Marsz dla Życia i Rodziny. Początek o godz. 12.00 na Żywieckim Rynku, następnie przemarsz do Amfiteatru „ Pod Grojcem”. O godz. 14.00 Msza św. i piknik rodzinny. Zapowiada się wiele ciekawych rozrywek i dobrej muzyki dla całych rodzin. Zapraszamy na marsz i wspólne świętowanie Pod Grojcem wszystkie rodziny z parafii.
 • Liturgiczne obchody tygodnia;
  a) we wtorek, 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła
  b) w środę, 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  c) w czwartek, 15 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  d) w sobotę, 17 czerwca – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
 • We wtorek o godz. 18.00 w Rychwałdzie początek kolejnego czuwania fatimskiego. Z parafii wyrusza autokar z pielgrzymami o godz. 16.30. Wyjazd autokaru od przejazdu kolejowego. Będzie się zatrzymywał na przystankach MZK wzdłuż ul. Sporyskiej, Isep, Kopernika.
 • W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej na plebani.
 • W czwartek w Uroczystość Bożego Ciała Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy Procesja do czterech ołtarzy wzdłuż ul. Buczka, Reymonta, Kopernika i P. Skargi. Prosimy mieszkańców tych ulic o udekorowania domów i przygotowanie ołtarzy. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w strojach liturgicznych, dziewczynki do sypania kwiatów, Asystę Żywiecką, panie do niesienia feretronów, panów do niesienia sztandarów i baldachimu, oraz wszystkich parafian do publicznego wyznania wiary w Jezusa przez udział w procesji.
 • W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Msze św. wieczorne z procesją eucharystyczną wokół kościoła; dzieci sypiące kwiaty, dzieci pierwszokomunijne w strojach liturgicznych, Asystę Żywiecką, panie niosące feretrony i wszystkich parafian.
 • W piątek, 16 czerwca z racji Trzeciego Piątku Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30. Wieczorna Msza św. z prośbą o uzdrowienia duchowe i fizyczne o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja najświętszego sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem.
 • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta o godz. 17.30.
 • Nasza parafia organizuje wyjazd autokarem na  Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy. Wyjazd w niedzielę 9 lipca br. o godz. 5.30. Zapisy w zakrystii.
 • Zachęcamy do pielgrzymowania do Rzymu w dniach 24 września-2 październik Szczegółowe informacje u ks. Kazimierza. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Fatimy w dniach 2-12 lipca br. Szczegółowe informacja u ks. Proboszcza.
 • Zachęcamy do czytania prasy. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny”, „ Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.