Ogłoszenia – 18.06.2017

 • Jako wspólnota Kościoła zgromadzona na Eucharystii, pragniemy dziękować Bogu za dar Jego obecności w naszym życiu, oraz za obietnice zbawienia udzielone naszym ojcom w wierze i wypraszać błogosławieństwo na co dzień.
 • Słowa gorącego podziękowania za liczny udział w I Żywieckim Marszu dla Życia i Rodziny zorganizowanym 11 czerwca. Bóg zapłać za wspaniałe świadectwo wiary wyrażone również w procesji Bożego Ciała ulicami naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w organizację procesji, za przygotowane ołtarze i trasę procesji. Podziękowania strażakom, Asyście Żywieckiej, paniom niosącym feretrony, panom niosącym chorągwie i baldachim, dzieciom pierwszokomunijnym i dzieciom sypiącym kwiaty. Niech Chrystus wszystkim hojnie wynagrodzi swym błogosławieństwem w życiu codziennym.
 • Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Spłacamy zadłużenie wykonanych okien zewnętrznych, górnych nawy głównej.
 • We wtorek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Po Mszy wieczornej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 • W środę, 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 • Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała z procesją eucharystyczną wokół kościoła po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach ze szczególnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem:
  – w poniedziałek, wszystkie mamy w stanie błogosławionym, oraz rodziców z maleńkimi dziećmi w wieku przedszkolnym,
  – we wtorek, wszystkie dzieci Szkoły Podstawowej i młodzież gimnazjalną
  – w środę, wszystkie małżeńskie pary, wdowców i wdowy,
  – w czwartek, wszystkich parafian. W tym dniu poświęcimy wianki i zioła oraz przekażemy drobne upominki dzieciom, które uczestniczyły w procesjach.
 • W piątek, 23 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • W piątek, 23 czerwca jest ostatnim dniem roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież , rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców na Mszę Dziękczynną o godz. 8.00. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi w czasie nabożeństw czerwcowych.
 • W piątek, 23 czerwca, obchodzony jest Dzień Ojca. Wszystkim ojcom składamy najlepsze życzenia i powierzamy ich w modlitwie św. Józefowi. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkich ojców. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z racji III piątku miesiąca o godzinie 17.30.
 • W sobotę, 24 czerwca, Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W Przyłękowie kolejne czuwanie modlitewne do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. W tym dniu zapraszana jest szczególnie nasza parafia. Autokar dla pielgrzymów wyjedzie od przejazdu kolejowego o godz. 16.30 i zatrzymywać się będzie na przystankach MZK wzdłuż ulic Sporyskiej, Isep, Kopernika.
 • W przyszłą niedzielę, 25 czerwca o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe do Matki Bożej Królowej Pokoju.
 • Nasza parafia organizuje wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Radia Maryja do Częstochowy w niedzielę, 9 lipa br. Wyjazd o godz. 5.30. Zapisy w zakrystii.
 • Zapraszamy na Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę. Bliższe informacje na plakacie, na stronie internetowej oraz u ks. Kazimierza.
 • Zachęcamy do czytania   prasy. Do nabycia  u   ministrantów; „Gość Niedzielny”, „ Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.