Ogłoszenia – 25.06.2017

XII Niedziela Zwykła

 • Dziś parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy  w Świnnej obchodzi 30-lecie istnienia. Parafia w Świnnej została wydzielona z parafii Chrystusa Króla w Sporyszu. Życzymy naszym sąsiadom z okazji ich Jubileuszu wiele łask i opieki Matki Bożej.
 • Również dziś w naszym kościele o godz. 17.00 nabożeństwo do Matki Bożej Królowej Pokoju.
 • Bardzo serdecznie dziękujemy za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 7520zł. W planach inwestycyjnych na najbliższy czas oprócz spłaty wykonanych zewnętrznych okien są prace konserwatorskie figury Pana Jezusa przy kaplicy za mostem.
 • Liturgiczne obchody tygodnia;
  a) we wtorek, 27 czerwca – wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W naszym kościele jest obraz przywieziony z Rzymu 4.09. 1954 r. i poświęcony przez  ówczesnego Biskupa Krakowskiego Stanisława Rosponda. Zapraszamy na nabożeństwa  w każdą środę o godz. 18.00,
  b) w  środę, 28 czerwca – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  c) w czwartek, 29 czerwca – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła
 • W piątek kończymy nabożeństwa ku czci Najświętszego Sera Pana Jezusa.
 • W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo o godz. 17.00.
 • Nasza parafia  organizuje wyjazd  na  Ogólnopolską Pielgrzymkę  Rodzin Radia Maryja do Częstochowy w niedzielę, 9 lipa br. Wyjazd o godz. 5.30. Zapisy w zakrystii.
 • Zapraszamy na Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę. Bliższe informacje na plakacie, na stronie internetowej oraz u ks. Kazimierza.
 • Zachęcamy do czytania prasy. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny”, „ Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.
 • Rodzicom wysyłającym dzieci na obozy i kolonie wakacyjne przypominamy o moralnym obowiązku przekazania na piśmie organizatorom prośby o umożliwienie uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i spełnianiu praktyk religijnych przez dzieci i młodzież.
 • Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wychowawcom rozpoczynającym wakacje życzymy bezpiecznego wypoczynku, odnowy sił witalnych na łonie pięknej przyrody, spotkań z dobrymi ciekawymi ludźmi, a wszystkim parafianom i gościom  Bożego błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień.