Ogłoszenia – 9.07.2017

XIV niedziela zwykła

 1. Dziś w Częstochowie Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Radia Maryja. Naszą parafie reprezentują członkowie i sympatycy Koła Radia Maryja istniejącego w naszej parafii.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia;
  a) we  wtorek, 11 lipca – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy,
  b) w środę, 12 lipca – wspomnienie św. Brunona, Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,
  c) w czwartek, 13 lipca – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,
  d) w sobotę, 15 lipca – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,
 3. W czwartek o godz. 18.00 w Rychwałdzie kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Z naszej parafii wyrusza autokar z pielgrzymami o godz. 16.45. Będzie się zatrzymywał na przystankach MZK wzdłuż ulic Sporyskiej, Isep, Kopernika.
 4. W sobotę 22 lipca organizowana jest pielgrzymka na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków Karmelu jak i osoby pragnące przyjąć uroczyście (lub odnowić duchowo) dar szkaplerza. Wyjazd po godzinie 7.00. Koszt około 40 zł. Zapisy w zakrystii.
 5. Zachęcamy do czytania prasy.Do nabycia  u   ministrantów; „Gość Niedzielny”, „ Niedziela”, „Źródło”, „ Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.
 6. Prosimy rodziców  wysyłających dzieci na obozy i kolonie wakacyjne o przekazanie  na  piśmie organizatorom wypoczynku prośby o umożliwienie dzieciom  i młodzieży uczestnictwa  we  Mszy  św. niedzielnej i spełnianiu praktyk religijnych.
 7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień.