Ogłoszenia – 16.07.2017

XV Niedziela Zwykła – 16.07.2017r.

•  Dziś, 16 lipca Kościół obchodzi wspomnienie Matki Bożej z góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej). Jest to święto patronalne sióstr i braci z zakonów karmelitańskich oraz wszystkich tych, którzy noszą szkaplerz – niezwykłą „szatę Maryi”, przekazaną ludzkości przez Matkę Bożą w XIII w. za pośrednictwem ówczesnego generała zakonu karmelitów św. Szymona Stocka.
  • Liturgiczne obchody tygodnia;
    a) w czwartek, 20 lipca – wspomnienie bł. Czesława, kapłana,
    b) w sobotę, 22 lipca – święto św. Marii Magdaleny
  • W środę o godz. 18.00 nabożeństwo do Matki Boże Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek o 18.00  nabożeństwo  do Chrystusa  Króla patrona naszej świątyni i parafii.
  • W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
  • W przyszłą niedzielę, 23 lipca po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów z racji święta patrona kierowców św. Krzysztofa.
  • W przyszłą niedzielę, 23 lipca w Rychwałdzie o godz. 11.00 Msza św. pod przewodnictwem kardynała Roberta Saraha z Watykanu, który ogłosi kościół w Rychwałdzie Bazyliką Mniejszą.
  • Składamy gorące podziękowania za dzisiejszą składkę inwestycyjną.
  • Zachęcamy do czytania prasy. Do nabycia  u ministrantów; „Gość Niedzielny”, „ Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.
  • Modlitwą ogarniamy dzieci i młodzież wypoczywającą na wakacjach, a zarazem przypominamy rodzicom o obowiązku zadbania o religijne spędzanie niedzielnego dnia i spełnianiu praktyk religijnych.
  • Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień.