Ogłoszenia – 30.07.2017

Dzisiaj przypada XVII Niedziela Zwykła  

 • Rozpoczyna się miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego. Modlimy się za wszystkich zniewolonych alkoholizmem i zachęcamy do dobrowolnej abstynencji od alkoholu. W kaplicy Matki Bożej wystawiona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisać swoją deklarację.
 • Liturgiczne obchody tygodnia;
  a) w poniedziałek, 31 lipca wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana,
  b) we wtorek, 1 sierpnia wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła,
  d) w piątek, 4 sierpnia wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana
 • W środę, 2 sierpnia przypada dzień Odpustu Porcjunkuli, który wierni mogą uzyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe jego warunki,
 • W czwartek o godz. 17.00 nabożeństwo adoracyjne Godzina Święta i okazja do spowiedzi. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 • W  piątek  z  racji  przypadającego w tym  dniu pierwszego piątku miesiąca od godz. 9.00 odwiedziny  chorych w domach z posługą sakramentalną.  Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi. Zachęcamy do praktykowania pierwszych piątków miesiąca ze spowiedzią i Komunią wynagradzającą Najświętszemu Sercu pana Jezusa.
 • W  sobotę  z  racji  pierwszej  soboty  miesiąca  o  godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego  Serca  NMP  połączone  z  różańcem.  Zapraszamy  wszystkie  grupy różańcowe żeńskie i męskie oraz róże rodziców modlących się za swoje dzieci.
 • Zachęcamy do    czytania   prasy  katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny”, „ Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.
 • W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia obchodzimy liturgiczne święto Przemienienia Pańskiego  i  50 rocznice erygowania naszej parafii. O godz. 11.00 Mszą św. rozpoczniemy czas świętowania jubileuszu parafii Chrystusa Króla w Żywcu Sporyszu.
 • Miejskie Centrum Kultury w Żywcu i Polska Orkiestra Muzyki Filmowej pod batutą ks. Przemysława Pasternaka, zapraszają 20 sierpnia o godz. 19.00 do Amfiteatru Pod Grojcem na koncert największych przebojów muzyki filmowej. Bilety można będzie nabywać już w przyszłą niedziele po Mszach św. przed kościołem. Więcej informacji na plakacie w gablotce.
 • Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień.