Ogłoszenia – 6.08.2017

Święto Przemienienia Pańskiego 

 • Dziś przypada 50-ta rocznica utworzenia naszej parafii p.w. Chrystusa Króla w Żywcu Sporyszu. Parafia została wydzielona z parafii żywieckiej na mocy dekretu ks. abp. Metropolity krakowskiego Karola Wojtyły. Do naszej parafii należały już dziś samodzielne jednostki administracyjne takie jak Świnna i Trzebinia. Uroczystą Mszą św. o godz. 11.00 którą odprawi ks. Andrzej Urbański, były generał zgromadzenia Salwatorianów, inaugurujemy obchody jubileuszowe, które potrwają do 26 listopada.
 • Liturgiczne obchody tygodnia;
  a) we wtorek, 8 sierpnia – wspomnienie św. Dominika, kapłana
  b) w środę, 9 sierpnia – wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  c) w czwartek, 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  d) w piątek, 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary, dziewicy
 • Dziś wyrusza z Hałcnowa Diecezjalna Pielgrzymka piesza na Jasną Górę. Natomiast zapisy na Żywiecką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę będą od 15 sierpnia w konkatedrze żywieckiej.
 • W przyszłą niedzielę, 13 sierpnia w Rychwałdzie kolejne czuwanie fatimskie. Początek o godz. 18.00. Z naszej parafii organizowany jest autokar dla pielgrzymów Wyjazd autokaru od przejazdu kolejowego o godz. 16.45. Będzie się zatrzymywał na przystankach MZK wzdłuż ulicy Sporyskiej, Isep i Kopernika
 • W kaplicy Matki Bożej jest wystawiona Parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy jak największą ilość parafian do podjęcia aktu abstynencji w miesiącu sierpniu i wpisaniu się do owej księgi.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny”, „ Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.
 • Została odnowiona Kaplica Upadku Pana Jezusa za mostem. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie słowem i ofiarą.
 • Parafia z Trzebini organizuje pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Zebrzydowskiej na dróżki i pogrzeb Matki Boskiej w dniu 18 sierpnia. Wyjazd o godz. 5.10 od Ośrodka Szkolno- Wychowawczego. Zgłoszenia do dnia 12 sierpnia w zakrystii.
 • Miejskie Centrum Kultury w Żywcu i Polska Orkiestra Muzyki Filmowej pod batutą ks. Przemysława Pasternaka, zapraszają 20 sierpnia o godz. 19.00 do Amfiteatru Pod Grojcem na koncert największych przebojów muzyki filmowej. Bilety można nabywać już dziś po Mszach św. przed kościołem. Więcej informacji na plakacie w gablotce.
 • Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień.