Ogłoszenia – 13.08.2017

XIX Niedziela Zwykła – 13.08.2017r.

 •  Dziś, 13 sierpnia  w liturgii wspomnienie Matki Boskiej Kalwaryjskiej. Kalwaria Zebrzydowska z jej cudownym obrazem Matki Bożej jest bliska sercu tak wielu pątnikom żywieckim. Modlitwą obejmujemy ojców Bernardynów a  wśród nich naszych rodaków o. Józefa Kachla i br. Wawrzyńca. W Rychwałdzie  dziś kolejne modlitewne czuwanie fatimskie. Początek o godz. 18.00. Autokar dla pielgrzymów wyrusza od przejazdu kolejowego o godz. 16.45. Będzie się zatrzymywał na przystankach MZK wzdłuż ul. Sporyskiej, Isep i Kopernika.
 • W poniedziałek, 14 sierpnia obchodzimy  uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, głównego patrona naszej diecezji bielsko-żywieckiej. Naszą modlitwą ogarniamy nasz cały kościół lokalny z jego pasterzem ks. bp. Romanem Pindlem.
 • We wtorek, 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to dzień wolny od pracy.  Msze św. jak w każdą niedzielę.
 • W czwartek, 17 sierpnia w liturgii wspominamy św. Jacka, kapłana. Przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla patrona naszej parafii i kościoła.
 • W piątek, 18 sierpnia czcimy Boże Miłosierdzie z racji III piątku miesiąca. O godz. 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 • W Konkatedrze Żywieckiej od 15 sierpnia rozpoczynają się zapisy na Żywiecką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszą dwie grupy piesze. Jedna z samego Żywca wyrusza 23 sierpnia i druga z Myszkowa wyrusza 26 sierpnia. Wejście grup na Jasną Górę 29 sierpnia. Organizujemy autokarową pielgrzymkę z parafii na wspólne wejście grup żywieckich. Wyjazd 29 sierpnia o godz. 5.30 z parkingu obok kościoła, zapisy w zakrystii.
 • Trwa miesiąc modlitw o trzeźwość naszego narodu. Zachęcamy wszystkich parafian do podjęcia trudu abstynencji alkoholowej przynajmniej na okres jednego miesiąca. W kaplicy Matki Bożej jest wystawiona Parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisywania się do owej księgi.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny”, „ Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.
 • W przyszłą niedzielę, 20 sierpnia o godz. 19.00 Miejskie Centrum Kultury w Żywcu i Polska Orkiestra Muzyki Filmowej pod batutą ks. Przemysława Pasternaka zapraszają na koncert największych przebojów muzyki filmowej do amfiteatru Pod Grojcem. Więcej informacji na plakacie w gablotce.
 • Przygotowujemy się wszyscy do Głównych Uroczystości Jubileuszowych naszej parafii. Prosimy zwłaszcza starsze osoby, które pamiętają początki tworzenia naszej parafii o spisanie na kartkach swoich przeżyć i doświadczeń. Mile widziane są zdjęcia z tamtego okresu. Prosimy opisane koperty z adresem składać w zakrystii. Zdjęcia po skanowaniu zostaną zwrócone.
 • Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień. Niech Matka Boża Wniebowzięta pociąga wszystkie swoje dzieci w kierunku nieba.