Ogłoszenia – 27.08.2017

XXI niedziela Zwykła

 • Wszystkim ofiarodawcom składamy gorące podziękowania za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 9.250zł. Planowane są prace przy wymianie kolejnych zewnętrznych, górnych okien w kościele i projektowanie krzyża na fasadę kościoła. Prace te chcemy zakończyć jeszcze przed odpustem parafialnym.
 • Liturgiczne wspomnienia tygodnia;
  a) w poniedziałek, 28 sierpnia –  wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,
  b) we wtorek, 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela,
  c) w piątek, 1 września – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy,
 • We wtorek, 29 sierpnia na Jasnej Górze uroczyste wejście Pieszej Żywieckiej Pielgrzymki. Autokary z pielgrzymami z naszej parafii wyruszą o godz. 5.30. Po drodze nawiedzimy święte miejsca w Leśniowie, Gidlach i św. Annie. Są jeszcze wolne miejsca w III autokarze. Zapisy w zakrystii.
 • W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań za przyczyną NMP.
 • W czwartek o godz. 17.00 nabożeństwo eucharystyczne „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi św. W tym dniu przeżywamy  rocznicę zalegalizowania NSZZ Solidarność. Jest to Ogólnopolski Dzień Solidarności.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. Spowiedź święta dla wszystkich dzieci i młodzieży na rozpoczęcie roku szkolnego od godz.17.00. Zachęcamy również rodziców i starszych do praktyki Pierwszych Piątków Miesiąca ze spowiedzią i Komunią św. wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, połączone z różańcem o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkie Róże różańcowe; męskie, żeńskie i Róże rodziców modlących się za swoje dzieci.
 • W piątek, 1 września wspominamy tragiczną rocznicę wybuchu II wojny światowej i modlimy się za wszystkie jej ofiary.
 • Zachęcamy do czytania prasy  katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny” z filmem „ Misja”, „ Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.
 • Wszystkim parafianom i gościom w kończących się wakacjach i powrocie do swych zajęć życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.