Ogłoszenia – 3.09.2017

XXII Niedziela Zwykła

 •  Dziś pierwsza niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna. W Cieszynie odbywają się główne uroczystości ku czci św. Melchiora Grodzickiego, współpatrona naszej diecezji.
 • W poniedziałek, 4 września rozpoczyna się rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców oraz rodziców na Mszę św. o godz. 8.00.
 • W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań za przyczyną NMP. Na Mszę wieczorną zapraszamy wszystkie małżeństwa, które zawarły związek małżeński w miesiącu wrześniu.
 • W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla – Patrona naszej parafii i kościoła.
 • W piątek, 8 września w Konkatedrze Żywieckiej Odpust ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 • Jednym z najważniejszych punktów tegorocznych obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, jest akt zawierzenia parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Jest to nawiązanie do wydarzenia z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi. W łączności z całym Kościołem w Polsce, po każdej Mszy Świętej, ponowimy Akt Zawierzenia. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.
 • W sobotę, 9 września, odbędzie się rozpoczęcie Roku Formacyjnego Wspólnot Dziecięcych i Młodzieżowych w Żywieckim Amfiteatrze – Pod Grojcem.
 • W przyszłą niedzielę, 10 września, w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach odbędą się Dożynki Diecezjalne. W naszej parafii dziękować będziemy za tegoroczne plony 24 września.
 • W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświecenie plecaków i przyborów szkolnych dla dzieci z kl.1. Zapraszamy wszystkie dzieci.
 • Po wakacyjnej przerwie zapraszamy dzieci do naszej świetlicy parafialnej. Spotkania w każdy wtorek od godz. 16.00. Zachęcamy też dorosłych do wolontariatu, jak również sponsorów do ofiarności na rzecz świetlicy. Zapraszamy również młodzież na spotkania grup formacyjnych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 22 września o godz. 19.00.
 • Składamy gorące podziękowania pielgrzymom Pieszej i Autokarowej Pielgrzymki na Jasną Górę za świadectwo wiary i dar modlitwy w intencji parafii i parafian. Podziękowania za dar pielgrzymów autokarowych. Z zaoszczędzonych pieniędzy za przejazd autokarów zakupiliśmy nowy relikwiarz. Relikwie św. Franciszka z Asyżu zostaną wprowadzone do kościoła w październiku.
 • Informujemy parafian, że Rada Miasta Żywca na wniosek mieszkańców zmieniła nazwę ul. M. Buczka na ul. Ks. Kanonika Zdzisława Dzidka.
 • Zapraszamy do kina Janosik w dniu 17 września o godz. 14.00 na film pt.” Dla Ellen”, jeden z najlepszych filmów o relacjach rodzinnych. Bilety w cenie 5 zł w zakrystii.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny”„ Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.
 • Wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wychowawcom życzymy światła Ducha Św. w rozpoczynającym się Roku Szkolnym, a wszystkim parafianom i gościom obfitości łask Bożych na codziennych drogach życia i pracy.