Ogłoszenia 17.09.2017

XXIV  Niedziela Zwykła

• Dziś w parafii w kaplicy za mostem odpust parafialny ku czci Krzyża świętego. O godz. 13.30 rozpocznie się festyn  parafialny zorganizowany na boisku sportowym obok mostu sporyskiego przy współudziale OSP Sporysz, Akcji Katolickiej i Rady Duszpasterskiej. Zapraszamy wszystkich parafian i gości.
  • Liturgiczne obchody tygodnia;
    a) poniedziałek, 18 września  – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
    b) środa, 20 września – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana i Towarzyszy,
    c) czwartek, 21 września – święto św. Mateusza , Apostoła i Ewangelisty,
    d) sobota, 23 września – wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny, kapłana
  • W poniedziałek na wieczorną Mszę św. zapraszamy młodzież z naszej parafii. Modlić się będziemy za przyczyną św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży o szczególne łaski i dar zaangażowania przez młodzież we wszelkie ruchy i grupy duszpasterskie w naszej parafii.
  • W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań na nowennowe czuwanie.
  • W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla patrona naszej parafii i kościoła. W roku Jubileuszu parafii do tego nabożeństwa zachęcamy wszystkich parafian.
  • W czwartek na Mszę o godz. 18.00  zapraszamy młodzież z kl. II Gimnazjum i kl. VII Szkoły Podstawowej przygotowującą się do bierzmowania
  • O dziś do przyszłej niedzieli trwa akcja Caritas Polska „ Kromka chleba dla sąsiada”.
  • W przyszłą niedzielę w kościele na Mszy św. o godz. 11.00 dziękować będziemy Bogu za tegoroczne plony. Delegacja z wieńcem dożynkowym i darami płodów rolnych gromadzi się już o godz. 10.45 przed kościołem. Msza dożynkowa za tegoroczne zbiory  wpisuje się w ogólnopolską akcje Caritas pt. „ Kromka dla sąsiada”. Chcemy zwrócić uwagę na potrzeby osób starszych, chorych i samotnych. Prosimy o wzajemną sąsiedzką pomoc i przekazania na ręce Caritas Parafialnego adresów samotnych , biednych i potrzebujących parafian.
  • Składamy gorące podziękowanie wszystkim za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Z zebranych ofiar kupimy olej opałowy do ogrzewania kościoła, oraz zakup pieca olejowego na plebanię. W związku z dyrektywą „antysmogową” musimy wymienić piec ogrzewania węglowego na olejowy na plebanii.
  • Zapraszamy dzieci do naszej świetlicy parafialnej w każdy wtorek od godz. 16.00. Dzieci Boże na spotkania formacyjne w soboty o godz. 10.00, młodzież w każdy piątek o godz. 19.00. Spotkania odbywają się w Domu Parafialnym.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny”„ Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.
  • Wszystkim życzymy obfitości Bożych darów i opieki na codziennych drogach życia i pracy.