Ogłoszenia – 24.09.2017

XXV  Niedziela Zwykła

 •  Dziś w parafii Święto Dziękczynienia za tegoroczne zbiory. Msza Dożynkowa wpisuje się w ogólnopolską akcję Caritas pt. „ Kromka dla sąsiada”. Chcemy zwrócić uwagę na potrzeby osób starszych, chorych i samotnych. Prosimy o wzajemną sąsiedzką pomoc i przekazania na ręce Caritas Parafialnego adresów samotnych, biednych i potrzebujących parafian.
 • Liturgiczne obchody tygodnia;
  a) poniedziałek, 25 września  – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana,
  b) środa, 27 września – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana,
  c) czwartek, 28 września – wspomnienie św. Wacława , męczennika,
  d) piątek, 29 września – święto Świętych Archaniołów; Michała, Gabriela i Rafała,
  e) sobota, 30 września – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła,
 • W środę przed Mszą wieczorną Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań na nowennowe czuwanie.
 • W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla patrona naszej parafii i kościoła. W roku Jubileuszu parafii do tego nabożeństwa zachęcamy wszystkich parafian. Na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. oraz rodziców młodzieży kl. III Gimnazjum przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. konferencja i sprawy organizacyjne.
 • W przyszłą niedzielę, 1 października na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej będą miały poświęcenie różańca. Zachęcamy też pozostałe dzieci by przyniosły swoje różańce do poświęcenia. Będzie też możliwość nabycia różańca w zakrystii. Przed kościołem będą zbierane podpisy w sprawie projektu „Ochrony życia od poczęcia”. Proszę zabrać ze sobą dowody osobiste, gdyż wymagane jest podanie nr PESEL.
 • Składamy gorące podziękowanie wszystkim za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Z zebranych ofiar; 8 450 zł. zapłacono olej opałowy do ogrzewania kościoła. Podziękowania wszystkim za uczestnictwo w festynie parafialnym, a szczególnie Strażakom, Akcji Katolickiej i Radzie Duszpasterskiej za zorganizowanie festynu.
 • Zapraszamy dzieci do naszej świetlicy parafialnej w każdy wtorek od godz. 16.00. Dzieci Boże w soboty o godz. 10.00, a młodzież w każdy piątek o godz. 19.00. Spotkania odbywają się w Domu Parafialnym.
 • Organizujemy w dniach 20 i 21 październik (piątek i sobota) pielgrzymkę autokarową do sanktuariów maryjnych na Morawach w Czechach. Nawiedzimy: Kromieryż z pałacem arcybiskupów ołomunieckich, Welehrad z bazyliką NMP, Ołomuniec z kaplicą św. Jana Sarkandra – patrona naszej diecezji, Święty Hostyń, Święty Kopeczek. Zapisy w zakrystii.
 • Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „ Różaniec do granic”. Wyjazd do Korbielowa w dniu 7 października o godz. 10.00 z parkingu przy kościele. Zapisy w zakrystii.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny”„ Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.