„Różaniec do granic”

„Nie ma w życiu problemu, którego nie można rozwiązać za pomocą różańca.”

Siostra Łucja z Fatimy

 

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi, jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.
       Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017, w Święto Matki Bożej Różańcowej, w I Sobotę Miesiąca , w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie , w 100. rocznicę Objawień Fatimskich, w 50 rocznice powstania naszej parafii, w przededniu 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski, naszej parafii i całego świata.

PROGRAM WYDARZENIA „RÓŻANIEC DO GRANIC”

a) W kościołach „stacyjnych” (wyznaczonych przez diecezje jest 26 parafii przygranicznych)
10.30 Modlitwa i konferencja wprowadzająca
11.00 Eucharystia
12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
13.00 Przejście do wyznaczonych miejsc na granicy
14.00 Modlitwa różańcowa
15.30 Modlitwa na zakończenie

Organizujemy wyjazd do Korbielowa (godz. 10.00). Zapisy w zakrystii.

Inne „kościoły stacyjne” to m.in.: Koszarawa, Przyborów, Krzyżowa, Sopotnia Wielka, Soblówka, Ujsoły, Rycerka Górna, Sól, Zwardoń.

b) w naszej parafii Chrystusa Króla w Żywcu Sporyszu

17.00 Procesja różańcowa do 5 ołtarzy wokół kościoła z modlitwą różańcową
18.00 Msza św.