Ogłoszenia – 1.10.2017

XXVI  Niedziela Zwykła

 •  Dziś w pierwszą niedziele adoracyjną po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynamy również Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.30. Poszczególne grupy duszpasterskie w parafii, dzieci oraz młodzież poprowadzą rozważania. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w kościele całymi rodzinami.
 • Liturgiczne obchody tygodnia;
  a) poniedziałek, 2 października  – wspomnienie św. Aniołów Stróżów,
  b) środa, 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,
  c) czwartek, 5 października  – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,
  d) sobota, 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
 • W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań na nowennowe czuwanie.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 nabożeństwo adoracyjne Godzina Święta i okazja do spowiedzi św. szczególnie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.30. W sobotę o godz. 6.10 Godzinki ku czci Matki Bożej.
 • W sobotę, 7 października w całej Polsce odbędzie się nabożeństwo pt. „Różaniec do granic”. Organizatorzy zachęcają do modlitwy różańcowej za naszą Ojczyznę, którą opleciemy różańcową modlitwą. W parafiach granicznych odbędą się specjalne spotkania, Msze i modlitwy. W naszej diecezji jest wyznaczonych 27 takich parafii granicznych. Do Korbielowa wyrusza grupa naszych parafian. Jest organizowany autokar dla pielgrzymów. Zapisania się w zakrystii.
 • W przyszłą niedzielę, 8 października zostaną uroczyście wprowadzone relikwie św. Franciszka z Asyżu. Aktu tego dokona oraz kazania wygłosi Franciszkanin z Rychwałdu, który wiele lat pracował w klasztorze w Asyżu. Po każdej Mszy św. będzie można ucałować relikwie i otrzymać pamiątkowy obrazek z modlitwą św. Franciszka.
 • Zapraszamy dzieci do naszej świetlicy parafialnej, w każdy wtorek od godz. 16.00. Dzieci Boże w soboty o godz. 10.00, młodzież w każdy piątek o godz. 19.00. Spotkania odbywają się w Domu Parafialnym.
 • Organizujemy w dniach 20 i 21 październik (piątek i sobota) pielgrzymkę autokarową do sanktuariów maryjnych na Morawach w Czechach. Nawiedzimy; Kromieryż z pałacem arcybiskupów ołomunieckich, Welehrad z bazyliką NMP, Ołomuniec z kaplicą św. Jana Sarkandra – patrona naszej diecezji, Święty Hostyń, Święty Kopeczek. Zapisy w zakrystii.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia  u   ministrantów; „Gość Niedzielny”„ Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.
 • Matce Bożej Różańcowej powierzamy całą parafię, wszystkich parafian i gości.