Ogłoszenia – 8.10.2017

XXVII Niedziela Zwykła – 8.X.2017

 • Dziś w naszej parafii doniosła uroczystość wprowadzenia relikwii św. Franciszka z Asyżu, którego wspomnienie obchodziliśmy 4 października. Ojciec franciszkanin z Rychwałdu długoletni duszpasterz w Asyżu głosi kazania i dokona aktu instalacji relikwii w parafii Chrystusa Króla w Sporyszu. Po Mszy św. każdy będzie mógł uczcić św. Franciszka przez ucałowanie relikwii, oraz otrzyma pamiątkowy obrazek
  z modlitwą świętego.
 • Również dziś w całym Kościele w Polsce obchodzony jest XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Przed kościołem do puszek będą zbierane ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia – fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z biednych rodzin. Jest to żywy pomnik św. Jana Pawła II
 • Liturgiczne obchody tygodnia;
  a) poniedziałek, 9 października – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa,
  b) piątek, 13 października – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
 • We wtorek, 10 października po Mszy św. wieczornej spotkanie Kola Przyjaciół Radia Maryja w Domu Parafialnym.
 • W środę, 11 października po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej na plebanii.
 • W czwartek 12 października na Mszę wieczorną o godz. 18.00 zapraszamy młodzież z kl. III Gimnazjum przygotowującą się do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
 • W piątek, 13 października w Rychwałdzie o godz. 18.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Wyjazd autokaru z pielgrzymami od przejazdu kolejowego o godz. 16.45. Autokar będzie się zatrzymywał na przystankach MZK wzdłuż ul. Sporyskiej, Isep i Kopernika.
 • W sobotę, 14 października od godz. 9.00. Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na kolejny turniej tenisa stołowego. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.
 • Również w sobotę, 14 października o godz. 14.00. spotkanie Wspólnoty Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego.
 • Parafialna Grupa Teatralna RAZEM przy Parafii Chrystusa Króla w Żywcu-Sporyszu zaprasza na spektakl teatralny pt. „Matko, która nas znasz”, który odbędzie się w Domu Parafialnym w dniu 15 października o godz. 15.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 • Modlitwa różańcowa codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy całymi rodzinami.
 • Organizujemy w dniach 20 i 21 październik (piątek i sobota) pielgrzymkę autokarową do sanktuariów maryjnych na Morawach w Czechach. Nawiedzimy: Kromieryż z pałacem arcybiskupów ołomunieckich, Welehrad z bazyliką NMP, Ołomuniec z kaplicą św. Jana Sarkandra – patrona naszej diecezji, Święty Hostyń, Święty Kopeczek. Zapisy w zakrystii.
 • Z okazji 70-lecia Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu dyrekcja i grono pedagogiczne zapraszają na uroczystości jubileuszowe w dniu 21 X 2017. Obchody rozpoczną się Mszą św. o godz.8.30 w żywieckiej Konkatedrze, następnie akademia, możliwość zwiedzenia szkoły, gorący posiłek i spotkania absolwentów.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.
 • Życzymy obfitości Bożych darów i opieki św. Franciszka na każdy dzień.