Ogłoszenia – 15.10.2017

XXVIII Niedziela Zwykła

 • Od wielu już lat 15 października obchodzimy w Polsce jako Dzień Dziecka Utraconego. Jego inicjatorem była grupa rodziców, która doświadczyła śmierci swoich dzieci. Pamiętajmy w tym dniu o zmarłych dzieciach, ale również o rodzicach, którzy doświadczyli straty swojego potomstwa. Szanujmy i starajmy się zrozumieć ich cierpienie, a także chciejmy okazać duchową, modlitewną bliskość w przeżywaniu ogromnej tragedii jaką przeżywają, bez względu na to, na którym etapie życia i z jakiego powodu ich pociecha odeszła. Wyrazem naszej bliskości z nimi powinna być modlitwa. Dlatego zachęcamy m.in. do ofiarowania różańca w tym dniu w intencji rodzin doświadczonych utratą dziecka.
 • Dzisiejsza składka przeznaczona jest na kolejne inwestycje w kościele i parafii. Zakończono przekładanie schodów przed wejściem głównym. Zainstalowano nowe ekologiczne ogrzewanie na plebani. Rozpoczęto zakładanie drugich, zewnętrznych górnych okien kościoła od strony północnej. Bóg zapłać za ofiary i zrozumienie wydatków inwestycyjnych.
 • Liturgiczne obchody tygodnia;
  a) w poniedziałek, 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
  b) we wtorek, 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
  c) w środę, 18 października – święto św. Łukasza, ewangelisty,
  d) w piątek, 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana, patrona naszej diecezji
  e) w sobotę, 21 października – wspomnienie św. Jakuba Strzemię, biskupa,
 • W środę obchodzone jest patronalne święto Służby Zdrowia. Wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, farmaceutom, pracownikom służby zdrowia dziękujemy za wszelką opiekę i troskę o nas pacjentów i życzymy wszelkich łask i opieki św. Łukasza. Zapraszamy wszystkich pracowników służby zdrowia zarówno czynnych jak i emerytów na Mszę św. o godz. 18.00 a następnie na poczęstunek na plebanię.
 • W czwartek na Mszę wieczorną zapraszamy młodzież z klas VII Szkoły Podstawowej oraz klas II Gimnazjum przygotowującą się do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
 • W piątek, z racji trzeciego piątku miesiąca o godz. 17.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Po nabożeństwie różaniec i Msza św. z modlitwą o uzdrowienia duchowe i fizyczne.
 • Zapraszamy całymi rodzinami na modlitwę różańcową codziennie o godz. 17.30.
 • Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do sanktuariów maryjnych na Morawach w Czechach. W dniach 20 i 21 października (piątek i sobota) nawiedzimy: Kromieryż z pałacem arcybiskupów ołomunieckich, Welehrad z bazyliką NMP, Ołomuniec z kaplicą św. Jana Sarkandra – patrona naszej diecezji, Święty Hostyń. Święty Kopeczek. Zapisy i informacje w zakrystii. Wyjazd pielgrzymów w piątek o godz. 7.00
 • Z okazji 70-lecia Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu dyrekcja i grono pedagogiczne zapraszają na uroczystości jubileuszowe w dniu 21 X 2017. Obchody rozpoczną się Mszą św. o godz.8.30 w żywieckiej Konkatedrze, następnie akademia, możliwość zwiedzenia szkoły, gorący posiłek i spotkania absolwentów.
 • Towarzystwo Miłośników Ziemi Żywieckiej zaprasza w dniu 21 X o godz. 10.00 na spotkanie autorskie z naszą parafianką Panią Walerią Prochownik zatytułowane „Mój mały cud – osobiste wspomnienia związane z Ojcem Świętym Janem Pawłem II.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.
 • Życzymy obfitości Bożych darów i opieki św. Łukasza, ewangelisty na każdy dzień.