Ogłoszenia – 22.10.2017

XXIX  Niedziela Zwykła

 • Dziś w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem „ Idźcie i głoście”, który jest okazją do modlitwy za misje i misjonarzy jak również wspierania na różne sposoby dzieł misyjnych. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele misyjne.
 • W poniedziałek, 23 października – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa, współpatrona naszej diecezji. Główne uroczystości w Wilamowicach w miejscu urodzenia świętego.
 • W  środę, 25 października o godz. 17.00 nabożeństwo do Matki Bożej Królowej Pokoju.
 • W czwartek na Mszę wieczorną zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Po Mszy św. konferencja i omówienie aktualnych spraw.
 • W sobotę, 28 października, przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Modlitwą obejmujemy wszystkich solenizantów, a szczególnie Biskupa Seniora Tadeusza Rakoczego, który przybędzie do nas na Jubileusz Parafii w dniu 26 listopada.
 • Modlitwa różańcowa codziennie w kościele o godz. 17.30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W tym tygodniu rozważania poprowadzą ; w poniedziałek – kl. I i II, we wtorek- grupa AL. Anon i AA, w środę- kl. III i IV, w czwartek- kl. V i VII, w piątek- lektorzy, w sobotę – ministranci, w niedzielę- wspólnota „Magnalia Dei”
 • Bóg zapłać za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 9.020 zł. Zakończono wymianę zewnętrznych górnych okien w kościele od strony północnej. Trwają prace przy nowym przyłączu sieci wodociągowej do kościoła i domu parafialnego.
 • Bóg zapłać Akcji Katolickiej na ręce jej prezesa, za zorganizowanie turnieju Tenisa Stołowego dla dzieci i młodzieży w sobotę 14 października.
 • Zakończył się remont drogi ks. Piotra Skargi, głównej wizytówki prowadzącej do naszego kościoła. Składamy gorące podziękowania na ręce Pana Burmistrza miasta Żywca Antoniego Szlagora, jak również firmy wykonawczej p. Henryka i Wojciecha Faronów.
 • W zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. W intencji wypominanych w wypominkach rocznych modlić się będziemy  w każdą niedzielę przed Mszami o godz. 8.00 i 9.30 jak również w kaplicy przed Mszą o godz. 7.30. Za tych zmarłych będą również odprawiane Msze św. w każdą pierwszą niedziele miesiąca o godz. 18.00. Za wypominanych w wypominkach jednorazowych modlić się będziemy  odmawiając różaniec przed Mszami wieczornymi w listopadzie.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny”„ Niedziela”, „ Miłujcie się”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”. Są również do nabycia w zakrystii kalendarze rolnicze.
 • Wszystkich parafian polecamy wstawiennictwu patronów tygodnia i życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.