Ogłoszenia – 29.10.2017

XXX Niedziela Zwykła

  •  Dziś  w  liturgii  obchodzona  jest  uroczystość  poświęcenia  Kościoła lokalnego.  Nasz kościół parafialny poświęcił 23 września 1962 r. ks. kard. Karol Wojtyła, a konsekrował ks. bp. Tadeusz Rakoczy 27 listopada 1997 r. Parafia została erygowana 6 sierpnia 1967 r. W roku jubileuszu parafii dziękujemy Bogu  z wszystkich budowniczych  tej świątyni z ks. Zdzisławem Dzidkiem, pierwszym jej proboszczem na czele.
  • W  środę, 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedziele. Dodatkowa Msza św. w intencji wszystkich zmarłych parafian o godz. 15.00 na cmentarzu w kaplicy Przemienienia Pańskiego w Żywcu.
  • W czwartek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.
  • Odpust zupełny  za  dusze  w  czyśćcu  cierpiące  można  uzyskać;   od uroczystości Wszystkich Świętych i w Dniu Zaduszny przez pobożna nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, przyjęcia łaski sakramentalnej spowiedzi i Komunii świętej, zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. W dniach od 1-8 listopada nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się , choćby tylko w myśli za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
  • Modlitwa różańcowa o godz. 17.30. W tym tygodniu zapraszamy do poprowadzenia rozważań ; w poniedziałek – kl. I i II, we wtorek- kl. III i IV. We wtorek zapraszamy wszystkie dzieci, które tak pięknie przychodziły i uczestniczyły w nabożeństwie różańcowym.  Otrzymają nagrody za wytrwałość. Od środy modlitwa różańcowa połączona będzie z wypominkami za zmarłych.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca W czwartek o godz. 17.00 nabożeństwo adoracyjne „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi . W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. W sobotę o godz. 6.10 Godzinki ku czci Matki Bożej, a wieczorem o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  • W sobotę, 4 listopada – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
  • W zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. W intencji wypominanych w wypominkach rocznych modlić się będziemy w każdą niedziele przed Mszami o godz. 8.00 i 9.30 jak również w kaplicy przed Mszą o godz. 7.30. Za tych zmarłych będą również odprawiane Msze św. w każdą pierwszą niedziele miesiąca o godz. 18.00. Za wypominanych w wypominkach jednorazowych modlić się będziemy  odmawiając różaniec przed Mszami wieczornymi w listopadzie.
  • Dziś po Mszach św. przed kościołem dzieci ze wspólnoty Oaza Dzieci Bożych będą rozprowadzać znicze. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na działalność  formacyjną dzieci.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny”„ Niedziela”, „ Miłujcie się”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”. Są również do nabycia w zakrystii kalendarze rolnicze.