Ogłoszenia – 5.11.2017

XXXI  Niedziela Zwykła

 • Dziś Pierwsza Niedziela miesiąca z modlitwą adoracyjną na zakończenie każdej Mszy św. Msza św. za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych o godz. 18.00.
 • W  środę na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkie wdowy i wdowców. Modlić się będziemy o dar życia wiecznego dla zmarłych współmałżonków; oraz o potrzebne łaski dla żyjących wdów i wdowców. Przed Mszą nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. na plebani spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej.
 • W czwartek na wieczorną Mszę św. zapraszamy młodzież z kl. III Gimnazjum przygotowującą się do bierzmowania o godz. 18.00.
 • W piątek w domu parafialnym o godz. 19.00 spotkanie Oazy Młodzieżowej.
 • W sobotę, 11 listopada przypada Święto Niepodległości. Msza św. w intencji naszej Ojczyzny o godz. 10.00 w konkatedrze żywieckiej.
 • Do 8 listopada można zyskiwać odpust zupełny  za  dusze  w  czyśćcu  cierpiące  przez pobożna nawiedzenie cmentarza, modląc się  choćby tylko w myśli za zmarłych i spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
 • Modlitwa różańcowa za zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych o godz. 17.30.
 • Liturgiczne obchody tygodnia;
  a) w  czwartek, 9 listopada – święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym papieża, jest matką i głową wszystkich kościołów,
  b) w piątek, 10 listopada – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
  c) w sobotę, 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa
 • Pzygotowujemy się duchowo do rekolekcji przed jubileuszem 50-lecia parafii. Rekolekcje odbędą się od 23 do 25 listopada, a poprowadzi je ks. Grzegorz Kamieński ze Zgromadzenia Misjonarzy Św. Rodziny. W przyszłą niedziele po każdej Mszy św. będą rozdawane zaproszenia z programem rekolekcji i jubileuszu. Prosimy o modlitwę i dobrowolne umartwienia w intencji rekolekcji oraz dobrze przeżywanego jubileuszu.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia  u ministrantów; „Gość Niedzielny”„ Niedziela”, „ Miłujcie się”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”. Są również do nabycia w zakrystii kalendarze rolnicze.