Ogłoszenia – 12.11.2017

XXXII  Niedziela Zwykła

 • Dziś obchodzony jest w Polsce, już po raz dziewiąty, Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. 105 tys. chrześcijan ginie rocznie za wiarę w Chrystusa. Co 5 min. ginie 1 chrześcijanin. 200 milionów chrześcijan jest brutalnie prześladowanych. W 116 krajach świata łamane jest prawo do wolności religijnej. 350 milionów chrześcijan poddawanych jest różnym formom dyskryminacji. Dzisiejsza zbiórka pieniędzy na tacę przeznaczona jest dla prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
 • We wtorek po Mszy wieczornej w Domu Parafialnym spotkanie Koła Rodziny Radia Maryja.
 • W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania na kartkach próśb i podziękowań za przyczyną Matki Bożej.
 • W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla Patrona naszej parafii. Chcemy nauczyć wiernych nowej litanii do Chrystusa króla, którą będziemy śpiewać w czasie rekolekcji i Jubileuszu. Na Mszę wieczorną zapraszamy młodzież kl. VII Szkoły Podst. i II Gimn. Po Mszy spotkanie formacyjne.
 • W piątek z racji Trzeciego Piątku miesiąca o godz. 17.45 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Msza wieczorna z modlitwą o uzdrowienia duchowe i fizyczne i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 • W sobotę swoje imieniny obchodzi ks. bp Ordynariusz naszej diecezji Roman Pindel. Pamiętamy o modlitwie w intencji biskupa.
 • Liturgiczne obchody tygodnia;
  a) w  poniedziałek, 13 listopada – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Matusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
  b) w piątek, 17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej
  c) w sobotę, 18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
 • Przygotowujemy się duchowo do rekolekcji przed Jubileuszem 50-lecia parafii. Rekolekcje odbędą się od 23 do 25 listopada. Po Mszy św. ministranci będą rozdawać w przedsionku kościoła zaproszenia z programem rekolekcji i jubileuszu. Czynimy to dzisiaj, by zorganizować sobie zajęcia i mieć czas na przeżywanie rekolekcji. Prosimy o modlitwę i dobrowolne umartwienia w intencji rekolekcji oraz przeżywanego Jubileuszu.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny”„ Niedziela”, „ Miłujcie się”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”. Są również do nabycia w zakrystii kalendarze rolnicze. W zakrystii są jeszcze do nabycia bilety w cenie 5 zł na film: „ Fatima – ostatnia tajemnica”. Seans w kinie Janosik 19.11.2017r. o godz. 15.30.
 • Życzymy wszystkim solenizantom tego tygodnia z ks. bp Romanem na czele obfitości Bożych łask, a pozostałym błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.