Nowy krzyż na kościele

Krzyż na fasadzie kościoła Chrystusa Króla w Żywcu Sporyszu

Przeszło 2 metrowy krzyż ważący ok. 100 kg został w piątek 10 listopada  zamocowany na fasadzie kościoła parafialnego w Żywcu Sporyszu. Krzyż stanął na miejscu już nie istniejącego oświetlonego krzyża postawionego u początków budowy kościoła.

Obecny Krzyż wykonany jest ze stali nierdzewnej przez firmę  p. Józefa Duca z Pewli Małej. Autorem projektu jest architekt Marek Kluszczyński – główny architekt  wielu dzieł w „sporyskiej parafii” (projekt zew. i wew. odremontowanej plebani z ogrodzeniem, Groty Matki Bożej, Ogrodzenia kaplicy za mostem). Krzyż jest darem ks. Adama Hopciasia – proboszcza, z okazji jubileuszu 50 lecia parafii Chrystusa Króla.

„Nie można zrozumieć siebie, ani swej posługi  wobec braci wspólnoty wierzących bez wpatrywania się i przyjęcia krzyża.”

Niech ten krzyż wieńczy nie tylko fasadę kościoła, ale wzajemnie podnosi nasze oczy ku niebu i umacnia wzajemne relacje miedzy nami tu na ziemi.

Poświęcenie tego krzyża odbędzie się 23 listopada o godz. 18.00 na rozpoczęcie rekolekcji parafialnych przed Jubileuszem Parafii. Dokona tego Kustosz Sanktuarium św. Antoniego w Dąbrowie Górniczej o. Radosław Kramarski OFM Conv. (niegdyś gwardian i proboszcz w Rychwałdzie).