Ogłoszenia – 19.11.2017

XXXIII  Niedziela Zwykła

 • Dziś obchodzony jest po raz pierwszy Światowy Dzień Ubogich. Ojciec Święty  Franciszek ustanowił go przed rokiem, na zakończenie Jubileuszu Miłosierdzia. W naszej parafii chcemy stworzyć konkretną bazę danych osób biednych i potrzebujących, by docierała do nich stała pomoc materialna i duchowa. Prosimy o podawanie adresów osób ubogich i  potrzebujących.
 • W czwartek rozpoczynają się Rekolekcje przed Odpustem ku czci Chrystusa Króla i Jubileuszem 50-lecia parafii. Msze św. z kazaniem rekolekcyjnym w czwartek, piątek i sobotę o godz. 9.00 i 18.00. Godzinę przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do spowiedzi. Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym dla dzieci i młodzieży w sobotę o godz. 12.00. W sobotę również będzie całodzienna adoracja i okazja do spowiedzi. Zewnętrznym wyrazem jubileuszu w ramach rekolekcji będą; w czwartek o godz. 18.00 poświęcenie krzyża na frontonie kościoła, w piątek o godz. 18.00 wprowadzenie relikwii św. Jana z Dukli, a w sobotę o godz. 18.00 Uroczysta Msza z nieszporami i Procesja Światła wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Zachęcamy do licznego udziału i duchowego przeżywania rekolekcji. Na  niedzielną Uroczystość, szczególnie na sumę o godz. 11.00 sprawowaną przez ks. bp. Tadeusza Rakoczego z gronem kapłanów, którzy tu pracowali, kapłanów z dekanatu i kapłanów rodaków zapraszamy wszystkich. Na drugą część uroczystości ze wspólnym poczęstunkiem i dobrą zabawę  zapraszamy do Zajazdu „Dębina”. Każdy niech się poczuje nie tyle gościem, ale gospodarzem tych uroczystości.
 • Liturgiczne obchody tygodnia;
  a) w  poniedziałek, 20 listopada – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana,
  b) we wtorek, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania NMP,
  c) w środę, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,
  d) w piątek, 24 listopada – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy,
 • Dzisiejsza składka inwestycyjna przeznaczona będzie na zakup oleju opałowego do ogrzewania kościoła, na pokrycie kosztów elewacji kaplicy za mostem i kosztów związanych z organizacją Jubileuszu parafii.  Bóg zapłać za zrozumienie i wszelką pomoc.
 • Na fasadzie kościoła został zamontowany nowy krzyż, wykonamy przez firmę p. Józefa Duca z Pewli Małej. Architektem jest p. Marek Kluszczyński , który projektował m.in. przebudowę plebani, nowe ogrodzenie kaplicy, czy grotę Matki Bożej. Krzyż jest darem ks. proboszcza Adam Hopciasia dla parafii z okazji jubileuszu.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny”„ Niedziela”, „ Miłujcie się”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.