Ogłoszenia – 26.11.2017

Uroczystość Odpustowa ku czci Chrystusa Króla oraz

Jubileuszu 50-lecia parafii

  • W naszej parafii obchodzona jest podwójna uroczystość; Odpust ku czci Chrystusa Króla i Jubileusz 50-lecia parafii w Żywcu Sporyszu. Dziś można zyskać odpust zupełny, odmawiając pobożnie Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana i spełniając zwykłe warunki odpustu. O godz. 17.00 w kościele koncert uwielbienia Chrystusa Króla naszych serc. Dziś również swoje święto ma Akcja Katolicka. Od tego roku jej patronem jest św. Jan Paweł II.
  •  Bóg zapłać wszystkim za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 8 920 zł.
  • Bóg zapłać wszystkim za wspólnie przeżywane rekolekcje. Szczególne słowa podziękowania dla rekolekcjonisty, ks. Grzegorza Kamińskiego ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Podziękowania wszystkim zaangażowanym, osobom, grupom i organizacjom w przygotowanie i przeprowadzenie  Uroczystości Jubileuszowych.
  • W czwartek, 30 listopada przypada święto św. Andrzeja, apostoła. Po Mszy  św. wieczornej spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących  się do I Komunii św.
  • W piątek, z racji Pierwszego Piątku Miesiąca od godz. 8.00 odwiedziny z chorych z posługą sakramentalną. Natomiast wieczorem od godz. 17.00 spowiedź pierwszopiątkowej. O godz. 18.00 Msza św. z Komunią wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, wystawienie Najświętszego sakramentu z litanią .
  • W sobotę, z racji Pierwszej Soboty Miesiąca o godz. 6.10 Godzinki ku czci Matki Bożej. Wieczorem o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe.
  • W przyszłą niedziele rozpoczyna się w kościele Adwent. Mszę św. Roratnie w niedziele o godz. 6.30, a w tygodniu wieczorem o godz. 17.30. Akcja Katolicka po każdej Mszy św. będzie rozprowadzać Świece Wigilijne, a młodzież będzie rozprowadzać lampiony, wieńce adwentowe i inne ozdoby. Dochód z uzyskanych środków posłuży tym grupom na dzieła formacyjne i wsparcie najbiedniejszym.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny”„ Niedziela”, „ Miłujcie się”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.