Ogłoszenia – 3.12.2017

I Niedziela Adwentu

 • Dziś w kościele rozpoczyna się nowy okres liturgiczny zwany Adwentem. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Rozpoczynamy go w naszej parafii adoracją Najświętszego Sakramentu na zakończenie każdej Mszy św. wypraszając duchowe owoce tego Bożego czasu.
 • Liturgiczne obchody tygodnia:
  a) w poniedziałek, 4 grudnia – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników,
  b) w środę, 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, patrona kościoła katedralnego w Bielsku Białej i w Rychwałdzie
  c) w czwartek, 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła,
  d) w piątek, 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
 • Msze św. Roratnie odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w sobotę i niedzielę o godz. 6.30. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami. Prosimy rodziców i dziadków zorganizowanie środków transportu dla dzieci i o towarzyszenie dzieciom w przeżywaniu tegorocznych rorat. W tym roku tematem rozważań będzie św. Józef.
 • W środę, 6 rudnia w dzień św. Mikołaja zapraszamy na Msze Roratnią wszystkie dzieci. Po Mszy będzie spotkanie ze św. Mikołajem w domu parafialnym. Przy tej okazji dzielenia się prezentami, prosimy dzieci do włączenia się w akcję charytatywną „Dzieci – dzieciom”, w której to dzieci z naszej parafii same przygotowują paczkę ze słodyczami dla swych rówieśników na Ukrainie w parafii Winniki koło Lwowa. Gotowe paczki można składać pod figurą św. Józefa.
 • W piątek, 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msze św. o godz. 6.30, 8.00 i 17.30. Z racji uroczystości nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • Wyrażamy szczególne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości Odpustowych i Jubileuszu 50-lecia parafii. Podziękowania za liczną obecność, za dekorację w kościele, za poczęstunek oraz miłą atmosferę. Gorące podziękowania sponsorom państwu: Oczkowskim, Barabasz, Bielewicz, Rzeszowskim, Łukaszek, a także anonimowym darczyńcom. Podziękowania grupom: Asyście Żywieckiej, Zespołowi Regionalnemu Żywczanie, Miejskiej Orkiestrze Dętej, Bractwu Rycerskiemu, Kołu Gospodyń Wiejskich, OSP Sporysz, Akcji Katolickiej, Radzie Duszpasterskiej, wspólnocie Damaszek, Magnalia Dei, Młodzieży Oazowej, Służbie Liturgicznej Ołtarza, p. Kościelnemu, p. Organiście. Zachęcamy do wejścia na naszą stronę internetową www.parafiasporysz, gdzie są piękne artykuły p. Urszuli Rogalskiej z tygodnika „Gość Niedzielny” z licznymi zdjęciami z jubileuszu.
 • Pod chórem (przed kościołem) młodzież prowadzi Kiermasz Adwentowy. Do nabycia lampiony i ozdoby adwentowe. Pan kościelny z p. organistą rozprowadzają poświęcone opłatki na wigilię. Akcja Katolicka rozprowadza świece wigilijne. Są również do nabycia pamiątkowe medale jubileuszu 50-lecia naszej parafii w cenie 40 zł.
 • U ministrantów pod chórem do nabycia prasa katolicka; „Gość Niedzielny”, „ Niedziela”, „Królowanie”
 • W przyszłą niedzielę modlitwą i ofiarą do puszek przed kościołem    wspierać będziemy Kościół na Wschodzie.
 • Życzymy wszystkim, aby czas Adwentu umocnił wiarę w przychodzącego do nas Pana Jezusa oraz rozpalił miłość wobec drugiego człowieka, a serca napełnił nadzieją duchowo lepszego życia.